ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

آکواریوم فلوریا | استانبول

باور کردنی نیست ولی به راحتی به زیر آب سفر کنید ، آکواریوم استانبول که فلوریا نام دارد یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری استانبول است این اکواریوم در منطقه باکرکوی استانبول واقع شده است این اکواریوم در سال 2003 تاسیس شده است منطقه باکرکوی در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است این اکواریوم در مساحتی حدوداً 2200 متر مربع تشکیل شده است .

ساخت این آکواریوم 8 سال طول کشیده است و پس از انتقال و کامل کردن گونه های جانوران آبزی این آکواریوم در سال 2011 کامل شد . این آکواریوم 2 طبقه ساخته شده است و 64 مخزن آبی بزرگ و کوچک این آکواریوم را تشکیل میدهد این مخازن 17000 گونه جاندار دریایی زندگی میکنند ... نکته دیگری که این آکواریوم را نسبت به دیگر جاذبه های استانبول خاص میکند این است که علاوه بر امکانات داخلی ، امکانات خارجی دیگری برای آرامش بیشتر بازدید کنندگان فراهم گردیده است از امکانات خارجی میتوان به استخر سرباز و سرپوشیده ، مرکز اسپا و ماساژ ، رستوران های شگفت انگیز با منظره دریا و از همه مهم تر که مرکز خرید آکواریوم میباشد ، اشاره کرد.

آنچه این آکواریوم را خاص تر میکند که 17 منطقه زیست شناسی و بومی در آن شبیه سازی شده است ساخت این آکواریوم 238 لیر ترکیه خرج برداشته است .

** مناطق شبیه سازی شده در آکواریوم **

همین جور این کم کم با این آکواریوم آشنا میشیم شما میتوانید سفر جهانی خود را از دریای سیاه شروع کرده و به اقیانوس آرام و جنگل های زیبای آمازون تمام کرد . میتوانید نادر ترین جانداران دریایی را از نزدیک لمس کنید

بخش های مختلف این آکواریوم به شرح زیر است :

1- دریای سیاه

2- تنگه بسفر استانبول

3- دریای مرمره

4- تنگه داردانل

5-دریای اژه

6-کانال سوئز

7-دریای سرخ

8-جونبگان

9-دریای مدیترانه

10-تنگه جبل الطارق

11-کشتی غرق شده لیبرتی

12-شیار میانی اقیانوس اطلس

13-اقیانوس اطلس جنوبی

14-کانال پاناما

15-اقیانوس آرام

16-ناتیلوس ها جانداران دریایی ماقبل تاریخ

17-جنگل های بارانی آمازون