ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

بازار شناور بانکوک | بخش اول

در نقاط مختلف بانکوک تعداد زیادی بازار شناور می باشد که با در نظر گرفتن نوع تور و محل اقامتی که دارید به شما پیشنهاد می شود.این نوع بازارها برای افراد علاقه مند به قایق سواری بسیار جذاب است.

در اینجا به معرفی انواع بازارهای شناور بانکوک می پردازیم:

بازار شناورکلانگ لات مایوم (Klong Lat Mayom)

یکی از برترین بازارهای شناور بانکوک که خیلی هم شناخته شده نیست ، Klong Lat Mayom می باشد . این بازار در کانال آبی با عرض کم واقع شده و تعداد قایق های این بازار زیاد نیست ولی با این حال برای اهالی این شهر و گردشگران بسیار قابل توجه بوده و بسیار جذاب و زیباست. در اطراف این بازار رستوران و فروشنده های غذا وجود دارند ومزیت بزرگی که دارد ، متمرکز نشدن روی لوازم توریستی و خرید برای سوغاتی است. اجناس اصیل و مرغوب تایلندی ومردم بومی نیز در این بازارمشاهده می شوند.

فاصله این بازار تا بازار تالینگ چان 2 کیلومتر است و برای بازدید از این بازار شما می توانید مسیر حدودا 20 کیلومتری این بازار تا شهر بانکوک را با تاکسی طی کنید .

انواع اجناس و کالاهای این بازار عبارتند از : غذاهای ارزان و بسیار مطبوع و خوشمزه تایلند ؛ انواع میوه های مناطق گرمسیری با رنگ های متنوع

بازار شناور دامنوئن سادواک (Damnoen Saduak)

از زمان قدیم تا به امروز این بازار شهرت بسیاری در بین گردشگران پیدا کرده است .شما می توانید محصولات بسیاری رنگارنگ و متنوعی را در آن بیابید.

بازار دامنوئن سادوک با مرکز شهر بانکوک حدودا یکساعت ( 100 کیلومتر ) فاصله دارد و بیشتر گردشگران علاقه مند به خرید ازاین بازار دیدن می کنند، به همین علت این بازار مخصوصا در ساعات ابتدایی روز مکانی بسیار پر تردد و پر رفت و آمد است.

از لذت هایی که در این بازار حتما باید تجربه کنید ، غذاهای بسیار خوشمزه مخصوص این شهر می باشد ، این نوع غذاها همان لحظه در حضور شما و در قایق تهیه و سرو می شود.

سوغاتی های متنوع ، انواع میوه های رنگارنگ ، کیف های دست ساز گلدوزی شده و انواع سوپ و نودل محصولات این بازار هستند .

بازار شناور بانگ‌ خو ویانگ (Bang Khu Wiang)

این بازار نسبت به بازار دامنوئن سادوک خلوت تر بوده و امکان گذران وقت و عکاسی در این سفر خاطره انگیز را با خیالی آسوده و دور از هیاهو را به شما می دهد .

برای رفتن به این بازار ارزان ترین راهی که می توانید انتخاب کنید ، از اسکله Bang krui سوار قایق شوید. همچنین شما می توانید از اسکله Chang Pier قایق گرفته و به راحتی به این بازار بروید .حتی اگه قایق سواری را دوست ندارید می توانید با استفاده از تاکسی و یا اتوریکشا ( توک توک ) بسیار راحت و آسان این مسیر و طی کنید.

دسترسی به این بازار به سهولت امکان پذیر و خیلی نزدیک است،اما برای بازدیدکنندگان و مسافران به علت ساعت کاری در صبحگاه (۴ تا ۷ صبح) امکان سپری کردن اوقات و مشاهده را کمی سخت می کند، به همین خاطر هم این بازار جنبه توریستی و تجاری ندارد. تعداد محدودی تور وجود دارند که گردشگران علاقه مند و سحر خیز را به دیدن این نوع بازارها می برند.

راهبانی در بازار شناور بانگ‌ خو ویانگ هستند که در بین قایق ها وافراد مختلف برای بی بضاعت ها صدقه جمع می کنند.در این بازار سنتی انواع سوغاتی و صنایع دستی یافت نمی شود . محصولات این بازار سنتی تنها سبزیجات و میوه های تازه هستند.

برای خواندن ادامه این مقاله در بخش دوم با ما همراه باشید .

تصاویر

bangkok-floating-markets.jpg 1amnoen-Saduak-floating-market-6.jpg 444bazarshenvar-.jpg Khlong-Lat-Mayom-Floating-Market-ArdorAsia.jpg best-floating-markets-in-bangkok.jpg Thailand_girl_food.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text