عضویت در خبرنامه

مناطق دیدنی تایلند

هر خارجی به محض ورود به تایلند چیزی که همیشه می بیند این مرهم قرن ما یعنی لبخند است .خنده و یا لبخند بدون مقدمه شاید در کشورهای دیگر با تعجب و یا فکر غلطی برای مخاطب باشد ولی در تایلند خنده ولبخند بخشی از طبیعت انسان های این دیار را تشکیل داداه است.لبخند تایلندی ها معانی مختلفی دارد.تایلندی ها اگر خوشحال باشند می خندند.

برای عذرخواهی نیز از لبخند استفاده می کنند. برای تشکر نیز لبخند می زنند. در صورت خجالت زدگی خنده ی مخصوص خود را دارند که نشانگر شرمندگی است.خنده ی دیگری که بعضا تایلندی ها در مواقعی که مشکل دارند و یا عصبانی هستند می کنند که این عمل باعث می گردد که بعدا پشیمان نباشند و یا احتمالا حرف بدی را به کسی نگفته

جزیره سامویی؛ بهشت امن گردشگران

جزیره سامویی یکی از زیباترین نقاط تایلند است و در سواحل شرقی این کشور درخلیج تایلند قرار دارد. نام کامل این جزیره «کو سامویی» است که «کو» در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای «بهشت امن» گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است. سامویی از جزایر بزرگ ت

جزیره سامویی؛ بهشت امن گردشگران

جزیره سامویی یکی از زیباترین نقاط تایلند است و در سواحل شرقی این کشور درخلیج تایلند قرار دارد. نام کامل این جزیره «کو سامویی» است که «کو» در زبان تایلندی به معنای جزیره است و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای «بهشت امن» گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است. سامویی از جزایر بزرگ تایلند است. ۲۲۸ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتش بالای پنجاه هزار نفر است. این جزیره از لحاظ طبیعی جذابیت های زیادی دارد؛ مثل سواحل ماسه ای سفید، صخره های مرجانی و درختان نارگیل. اولین ساکنان سامویی، ماهیگیرانی اهل شبه جزیره مالای و نیز جنوب چین بودند و پانزده قرن پیش به این جزیره آمدند. تا اواسط قرن بیستم میلادی توجه چندانی به سامویی نمی شد و حتی رفت و آمد به آن بسیار سخت بود. در دهه های اخیر اما تحولات زیادی در آن صورت گرفته و صنعت گردشگری به شدت به سامویی توجه نشان داده است. نخستین بار در سال ۱۹۷۱ میلادی بود که گردشگران وارد سامویی شدند و از آن پس این جزیره مورد توجه و اقبال روز افزون گردشگران از سراسر دنیا قرار گرفته است.

÷بهترین جا برای تفریح و ا

ساحل چاونگ

از دو ساحل به نام های «چاونگ» و «چاونگ نوی» تشکیل شده است و محبوب ترین منطقه در جزیره سامویی به شمار می رود. گردشگران هر چه که لازم داشته باشند در این ساحل پیدا خواهند کرد. دو ساحل «چاونگ» و «چاونگ نوی» طولانی ترین سواحل در جزیره سامویی هستند و شاید علت اقبال شدید گردشگران به این منطقه نیز همین باشد.

ساحل لامای

ساحل ماسه ای طولانی لامای را می توان با ساحل چاونگ مقایسه کرد. در این ساحل نیز همه جور امکانات رفاهی و تفریحی وجود دارد.

ساحل منام

در میانه بخش شمالی جزیره سامویی و در نزدیکی جزیره «پانگان» قرار دارد. آب در این ساحل عمیق است و برخی گردشگران این ساحل را برای شنا بسیار مناسب می دانند. نکته مثبت در مورد ساحل «منام» این است که بادهای بسیار شدید در فصل طوفان معمولا این ساحل را تحت تاثیر قرار نمی دهد و به همین جهت، ساحل «منام» در فصل زمستان طرفداران زیادی دارد. در نزدیکی ساحل، ویلاهای زیادی برای اقامت هم وجود دارد و در عین حال یک مرکز تجاری به نام «بان منام» در همان حوالی واقع شده است.

ساحل باپت

این ساحل در شمال جزیره سامویی قرار دارد و می توان رستوران های تایلندی و مغازه های محلی زیادی در حوالی آن یافت. آب در این ساحل معمولا در فصول مختلف سال، آرام باقی می ماند.

ساحل بودای بزرگ

این ساحل در قسمت شرقی ساحل «باپت» قرار گرفته و بسیار تمیز و مناسب شنا است. برخی قایق های ماهیگیری و تاکسی های آبی در این ساحل منتظر گردشگران هستند و آنها را به جزیره «پانگان» می برند.

بودای بزرگ (معبد پرا یای)

مجسمه بزرگ بودا در ساحل شمال شرقی سامویی قرار دارد. این مجسمه پانزده متری در سال ۱۹۷۲ میلادی ساخته شده و در جزیره ای کوچک قرار دارد که با یک پل به سامویی وصل می شود. این مجسمه بزرگ در معبد «پرا یای» قرار دارد و هر ساله گردشگران زیادی را جذب می کند. این معبد را خیلی ها به عنوان مرکزی برای مدیتیشن می شناسند. البته برای بازدید از این معبد قواعد و اصولی هم وجود دارد. مثلا این که پوشیدن شلوار کوتاه و لباس شنا ممنوع است و پیش از ورود به معبد هم باید کفش ها را درآورد. در نزدیکی همین معبد، معبد «پلای لائم» هم قرار دارد که در آن یک شمایل بودای هیجده دست دیده می شود

معبد سامرت

مجسمه بودای معروفی در این معبد قرار دارد که گردشگران زیادی را به آنجا می کشاند. این مجسمه از مرمر ساخته شده و از همین جهت اهمیت دارد. این مرمر در هند و نیز در شمال تایلند در ساخت مجسمه ها زیاد به کار رفته اما در جنوب تایلند، استفاده از آن سابقه چندانی ندارد

پارک ملی دریایی آنگ تونگ

این پارک ملی از ۴۲ جزیره تشکیل شده که از جزیره سامویی به راحتی قابل مشاهده اند. این مجمع الجزایر از لحاظ جغرافیایی با سایر جزایر منطقه متفاوت است. فشار آب باعث شده که اشکال زیبایی در جزایر مختلف این پارک آبی به وجود بیاید و البته این جزایر، سواحل بسیار دیدنی و راحتی دارند. پارک ملی دریایی آنگ تونگ یک مشخصه مهم دیگر هم دارد و آن وجود حیوانات خاصی مثل میمون دم دراز آسیایی، سمور آبی، عقاب دریایی و حیوانات دیگر است. بهترین زمان برای رفتن به این پارک دریایی، اواخر ماه مارس تا اکتبر است.

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ (هین تا و هین یای)

افسانه صخره های پدربزرگ و مادربزرگ این است که یک زوج مسن در ساحل لامای غرق شده اند و سپس آب جسدهای شان را به ساحل آورده و این صخره ها را شکل داده است. برای دیدن این صخره ها باید از ساحل لامای گذشت و به سمت جنوب و چپ حرکت کرد.

تئاتر میمون ها

تا مدتی پیش، فروش نارگیل مهم ترین منبع درآمد مردم سامویی بود. آنها برای چیدن نارگیل از میمون ها استفاده می کردند. درواقع این میمون ها برای چیدن نارگیل های رسیده تعلیم می دیدند و روزانه می توانستند تا هشتصد نارگیل بچینند. حالا هم مکان های زیادی در سامویی هست که در آنها می توان میمون ها را موقع نارگیل چیدن دید. اما در تئاتر میمون ها، علاوه بر نارگیل چیدن میتوان میمون ها را در حال دوچرخه سواری، ریاضی حل کردن، ساز زدن و شنا نیز دید.

مزرعه مارها

نمایش مارها بی شک یکی از خاص ترین تجربیات سفر به سامویی است. مزرعه مارها در جنوب سامویی واقع شده و دو نمایش روزانه مارها در ساعت های یازده صبح و دو بعد از ظهر در آن برگزار می شود. این مزرعه یک مار کبرای معروف هم دارد که بسیاری از گردشگران را جذب می کند.

مزرعه کروکودیل ها

بیش از صد حیوان مختلف از جمله کروکودیل سیامی، مارها و مارمولک ها و میمون ها در این مزرعه مشاهده می شوند. در هیجان انگیزترین نمایش در این مزرعه می توان افراد تعلیم دیده ای را مشاهده کرد که با جرات و اعتماد به نفس، سرشان را داخل دهان کروکودیل می برند و البته زنده هم می مانند. در این مزرعه در عین حال می توان گونه های مختلف حلزون و مار- متعلق به مناطق جنوبی تایلند را مشاهده کرد.

کمپ فیل ها

یکی از کمپ های معروف فیل سواری در سامویی، «ناموانگ» است و برای رسیدن به آن باید داخل جنگل رفت. بچه فیل ها، میمون ها و برخی حیوانات دیگر هم در این کمپ دیده می شوند.

باغ وحش آکواریوم و ببر

ماهی های زیبا، ببرهایی که از داخل آتش می پرند، و پرندگانی که نمایش های باغ جادویی (باغ بهشت) این باغ بهترین مکان برای استراحت در ارتفاعات سامویی است. آبشار کوچکی در باغ هست و مجسمه های زیادی هم روی سنگ و صخره هایش حکاکی شده است. این باغ را یکی از ساکنان خوش ذوق سامویی در سال ۱۹۷۶ میلادی ساخته است.

تصاویر

PUKET1.jpg PUKET2 (1).jpg PUKET2 (2).jpg
An item with the same key has already been added. Key: text