ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

سفر به باتومی

کشور زیبای گرجستان هم در قاره آسیا و هم در قاره اروپا واقع شده است پایتخت این کشور تفلیس است که جمعیتی معادل 1.200.000 نفر و آب و هوایی سردو خشک دارد . زبان رسمی این کشور گرجی و پول رسمی این کشور لاری میباشد که هر لاری معادل 1500 تومان میباشد . این کشور دارای دین مسیحیت و مساحتی معادل 6400 کیلومتر میباشد . طول پرواز تهران تفلیس حدودا 90 دقیقه میباشد . از دیگر شهر های گرجستان میتوان به شهر ساحلی باتومی اشاره کرد که در مجاورت دریای سیاه در کشور گرجستان میباشد و این شهر در جنوب شرقی گرجستان واقع شده و به علت محبوبیت فراوان به پایتخت دوم گرجستان شناخته شده است باتومی شهر گرمی است ولی از مناطق استوایی خنک تر است ولی معمولا 70% روز های سال باران میبارد. بلوار اصلی باتومی و خط ساحلی آن بین بازدید کنندگان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است .

ساحل سحر آمیز

ساحل سحرآمیز که بیشتر به خواص درمانی آن شهرت دارد در منطقه اورکی واقع شده است . این ساحل که خواص مغناطیسی و درمانی دارد بین بازدید کنندگان از محبوبیت ویژه ای برخوردار است آفتاب گرفتن و دراز کشیدن بر شن های این ساحل جهت درمان بیماری های خاص توصیه میگردد. این ساحل که در 15 کیلومتری جنوب بندر پوتی قرار دارد و از محبوب ترین جاذبه های گردشگری گرجستان است که دارای شن های قهوه ای رنگ و کدر میباشد شفا بخشی این ساحل داستانی قدیمی دارد زیرا در زمان قدیم طبیابان به منظور التیام مردم از شن های این ساحل استفاده میکردند تا اینکه خواص مغناطیسی این ساحل در قرن 19 میلادی کشف شد خواص مغناطیسی ویژگی معجزه آسایی دارد و از بدن در برابر ابتلا به بیماری هایی نظیر قلبی ، عروقی و مفصلی و ... مراقبت میکند .هم چنین در سلامت و پاکسازی پوست و زیبایی آن تاثیر به سزایی دارد و از همه مهم تر آن چه این ساحل را خاص تر میکند این است که تنها دو نقطه در جهان از این نوع شن برخوردار است و گرجستان باتوجه به عدم نیاز به ویزا ، مقصدی رویایی برای سفر میباشد .

آکواریوم باتومی

این آکواریوم رویایی که از سال 2015 قابل استفاده میباشد یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری باتومی میباشد که از ساحل باتومی الهام گرفته شده و مانند مجسمه شکل داده شده توسط امواج ساخته شده است این مجتمع مانند 4 قلوه سنگ میباشد که هر کدام نمونه های بی همتایی از دریای اژه ، مدیترانه ، اقیانوس هند ، دریای سیاه و دریای سرخ میباشد و یک قلوه سنگ متعلق به آموزش و توضیحات میباشد . این اکواریوم در مجاورت پارک دلفین قرار دارد و دسترسی بسیار آسانی با مترو ، اتوبوس و تاکسی دارد . برای سرگرم کردن و آموزش کودکان شرایطی رویایی است و باتوجه به ورودی ارزان قیمت آن که 2 لاری میباشد سفر شمارا به سفری بیاد ماندنی میکند . باتوجه به قدیمی ساز بودن مجموعه و ترمیم مجدد آن در سال 2015 ، بسیار آموزنده و زیبا میباشد .

تصاویر

Batumi010920.jpg batumi-aquarium-6.jpg NNN_610920.jpg Batumi-city0920.jpg batumi-aquari0920.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text