ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

راهنمای سفر به چین

درباره ی جاذبه های گردشگری چین :

1- دیوار بزرگ چین

دیوار چین که یکی از بزرگ ترین دستاورد های مهندسی و طولانی ترین موزه فضای جهان است که از استان گانسو تا استان شانهایگوان در ساحل دریای بوهای در شرق امتداد یافته است این تاریخ بین قرن 5 تا قرن 16 میلادی ساخته و در همین حین باسازی و مرمت شده است و تا به امروز از مرزهای شمالی چین در برابر حملات قبیله های کوچ نشین شمال محافظت کرده است . قسمتی از این دیوار که در پکن است به دلیل دسترسی آسان بیشتر مورد توجه مردم بوده است . دسترسی به این دیوار آسان و مانند اژدهایی مابین کوه ها حرکت میکند .

مهم ترین جاذبه گردشگری این کشور دیوار چین است که به دلیل طراحی بلند پروازانه و ساخت بی نقص یک شاهکار تماشایی شناخته شده و تنها ساخت بشر است که از کره ی ماه دیده میشود . این بنا به پهنای یک قاره ساخته شده و نمونه تکرار نشدنی از یک معماری ترکیبی با طبیعت میباشد .

3-مراسم سال نو چینی در تایوان

2- شهر ممنوعه

شهر ممنوعه ( قصر امپراطور ) واقع در مرکز شهر پکن ، کامل ترین قصر امپراطوری و مجموعه تاریخی در تمام دنیاست . ساخت این شهر در سال 1406 شروع و 14 سال بعد به اتمام رسید که به تاریخچه ای 600 ساله بازمیگردد . از سال 1644 تا 1911 بیست و چهار امپراطور در این شهر حکومت و زندگی کرده اند . اکثر قسمت های این شهر مجدد ساخته و بازسازی شده اما ذره ای تغییر در ساختار و معماری بی نظیر این شهر ایجاد نشده است . شهر ممنوعه از شرق به غرب 753 متر و از شمال به جنوب 961 متر است که بنایی تشکیل میشود مستطیل شکل به مساحت 720.000 متر مربع . این شهر شامل چندین عمارت با اندازه های گوناگون و تعداد 9900 اتاق میباشد . مساحت فضای درونی این شهر به 150.000 متر مربع میرسد .

افسانه ها روایت کرده اند که این شهر به قدری بزرگ است که اگر کودکی را در اول اتاق رها کنیم ، زمانی که از آخرین اتاق خارج میشود فردی مسن خواهد بود. در زمان حکومت رفت و آمد مردم عادی به این شهر ممنوع است این از مهم ترین علت ممنوعیت این شهر بوده است .

4-غارهای لانگ من

سال نو چینی ها ، بزرگ ترین و زیبا ترین فستیوال است که توسط چینی ها و تبار چینی ها در گردتاگرد دنیا جشن گرفته میشود . بر طبق آداب و رسوم چینی ها فستیوال سالانه فانوس تایوان در پایان جشن سال نو برگزار میشود امروزه این فستیوال به محلی برای نمایش صنعت پیشرفته این جزیره تبدیل شده است . این مراسم در اولین ماه کامل در سال جدید برگزار میشود و قدمتی دو هزار ساله دارد .

5-معبد لاما

این غارها در اطراف رودخانه یی در جنوب کهن شهر لویانگ در استان هنان چین واقع شده و شامل 2300 غار بزرگ و کوچک است که دارای طولی بیشتر از یک کیلومتر است . بیش از 110.000 مجسمه سنگی ، 60 گنبد مقبره ای ، 2800 کتیبه و سنگ در این مجموعه قراردارد . طراحی این سنگ ها و مجسمه های سنگی به اواخر قرن پنجم تا قرن هشتم باز میگردد مجموعه غارهای لانگ من نمونه ای بارز از فرهنگ منطقه آسیا است که سالانه تعداد بیشماری از توریست های گردشگری را به سوی خود جذب میکند .

6-معبد بهشت

معبد یونگه لانا ( قصر آرامش و هارمونی ) واقع در شمال شرقی پکن ، یکی از بزرگ ترین عبارتگاه های بودایی تبت به شماره میرود . امپراطور های چینی که شیفته مذهب تبتی و دین بودایی بودند این معبد را ساختند . راهبه های تبتی و مغولی فراوانی در طی این سال ها در این معبد زندگی و تحصیل کرده اند . در حال حاضر نیز راهبه های زیادی در این معبد زندگی و تحصیل میکنند . یک مجسمه ی 26 متری از بودای مای تریا در این معبد وجود دارد که از یک قطعه چوب محکم و سخت به نام صندل سفید تراشیده شده است . اگر چندین معبد برای بازدید در نظر دارید همه را فراموش کرده و فقط از این معبد دیدن کنید .

از جاذبه های بیشمار این معبد میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

سقف های پر چینی ، گچ بری های بی همتا ، طاق های تزئین شده خیره کننده ، پرده های طرح دار ، نجاری های بی بدیل ، چرخ های مخصوص عبادت ، مجسمه های تانتریک و یک جفت شیر طلایی که به عنوان خوش بو کننده هوا از آن استفاده میکنند .

7-جشنواره سال نو چینی در هنگ کنگ

گنبد آبی معبد بهشت نماد رسمی پکن است . این معبد واقع در جنوب پکن است این معبد در محاصره ی جنگل صنوبر قرار دارد که به دستور امپراطور سلسله مینگ که یانگول در سال 1420 ساخته شده است . این معبد در زمان امپراطوری چین برای دعا و هدیه کردن قربانی ها جهت داشتن سالی پر از برکت مورد استفاده قرار میگرفته است . این معبد دارای 92 مکان برای ادای نذر و قربانی کردن است .

این روزا به دلیل منطقه وسیع و فضای آزاد این معبد ، بادبادک هوا کردن به یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این معبد تبدیل شده است معبد بهشت شاهکاری است معماری و در این معبد فلسفله کیهانی به راحتی دیده میشود که در تمدن دنیا نقش باورنکردنی ایفا کرده است .

مردم چین ، سال نو را با این جشنواره شروع میکنند که به عنوان یکی از محبوب ترین جشنواره های دنیا شناخته شده است . بادکنک های حیوانی شکل متعلق به سال در آسمان هنگ کنگ به پرواز در می آیند .

گروه های موزیک از گرد تا گرد دنیا به مناسبت این افتتاحیه جشنواره در هنگ کنگ جمع میشوند . مردم چین به معابد رفته تا برای سالی پر از برکت و روزی دعا کنند . مغازه های گل فروشی و مغازه های فروش لوازم آتش بازی و زمین های اسب رانی مملو از جمعیت خواهند بود این جشن به مدت 15 روز طول میکشد و در شب پایانی که معمولا ماه کامل است مراسم روشن کردن فانوس برگزار میشود این مراسم مانند جشن کریسمس غربی هاست چرا که خانواده ها دورهم جمع شده و به همدیگر هدیه هایی که معمولا وجه نقد و با پاکت های قرمز هستند هدیه میدهند .

تصاویر

1323625iii.jpg 358882-970x600-1.jpeg China8588.jpg china-004.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text