عضویت در خبرنامه

عجایت و شگفتی های یونان

در این مقاله میخوام درباره یونان ، کشوری که در تمام فصول سال پر است از مسافرینی که به معماری و تاریخ آتن یعنی پایتخت یونان بسیار علاقه مندند و از کنکاش در خرابه های این شهر و دیدن آثار باستانی آن سیر نمی شوند ، براتون بگم.

ازنظر موقعیت جغرافیایی ،یونان از شرق با ترکیه مرز زمینی مشترک دارد و از شمال با مقدونیه ، آلبانی و بلغارستان همسایه است. این کشور که در جنوب شبه جزیره بالکان و در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است پراست از جاذبه های گردشگری زیبا که گردشگران بسیاری را از آن ها دیدن می کنند.

یونان محل تلاقی قاره های آسیا ، اروپا و آفریقاست و دراصل اسم اصلی آن ایونیاست. این نام در سال های پیش اسم منطقه ای یونانی نشین بوده و اکنون یونان اسم پارسی این کشور است.

سفر به آتن شهری که وسط هفت تپه سر سبز و چندین کوه زیبا قرار گرفته برای مسافرین کشتی کروز نوروز97 بسیار جذاب می باشد و محبوبیت خاصی بین مسافران نوروزی دارد.

آتن که مهد فرهنگ و تاریخ یونان است علاوه بر جاذبه های گردشگری زیبا ،آثار باستانی خارق العاده ای دارد که مسافرین این شهر می توانند در عرض ۳-۴ رو از اکثر آنها دیدن کنند . اقامت حتی برای چند روز در آتن (کشتی کروز نوروز97) میتواند سفری رویایی را برای شما به ارمغان بیاورد.

این شهر نسبت به دیگر شهرهای اروپایی مشهور دنیا تقریباً ارزان تر است و همین مورد باعث شده که اتن برای مسافرین تور اروپا (کشتی کروز نوروز97) از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

نکته مهم دیگری که برای مسافرین تور کشتی کروز نوروز 97مهم است ،آب و هوای یونان برای اقامتی بی دغدغه می باشد.آب و هوای آتن یا بهتره بگم پایتخت یونان ،گرم مدیترانه ای است و اکثراً هوایی نسبتاً گرم دارد با این حال میتونیم گرم ترین زمان ممکن این شهررو ماه آگوست با 29 درجه سانتیگراد ، سردترین زمان رو ماه ژانویه با 10 درجه سانتیگراد ،مرطوب ترین زمان رو ماه دسامبر 97 میلی متر باران و بهترین زمان برای لذت بردن از ساحل جزیره های یونان و رفتن به دریا، ماه اوت بیان کنم، که با دمایی معادل 25 درجه سانتیگراد هوای بسیار مطلوب و دلچسبی برای ریلکس کردن و و تفریح گردشگران دارد. جالبه بدونید که شمال یونان نسبت به جنوب این کشور سردتر بوده و بارش برف را در این قسمت بیشتر میتوان شاهد بود. با این اوصاف گفتنی است که معمولاً تابستان های یونان بسیار گرم بوده و زمستانی بارانی و خنک را داراست و بهترین زمان سفر به یونان دو فصل بهار و پاییز است.

یونان با زیبایی های بی همتایش از بهترین مقاصد گردشگری دنیاس به طوریکه گردشگران حداقل یکبار سفر به آتن را در برنامه ریزی سفرهای پیشین و یا آینده خود دارند .

جاذبه های گردشگری یونان عبارتند از :

1-موزه جدید آکروپلیس

2.باغ ملی اتن

3. کوه لیکاتوس( (lycabettus

4.پلاکا (plaka)

5.پارتنون (Parthenon) آکروپلیس

6.موزه ملی باستان شناسی

7.معبد المپیک زئوس

8. میدان سینگتما ((syntagma

9.ارچتیوم ( (ercheteum

10.آگورا ((ancient agora

که در بخش بعدی به معرفی هریک می پردازیم

تصاویر

AKYNTHOS-e1469104050330.jpg Santorini_HDR_sunset.jpg greece-ms1.jpg greekisland.png oia-416136_1920-1000x600.jpg random-facts-about-greece-.jpg greece2.jpg Untitl0000ed-2HELLO.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text