عضویت در خبرنامه

اطلاعات ضروری سفر به بدروم | ترکیه

بدروم كه در گذشته هاليكارناسوس خوانده مي شد مهد تمدنهاي بسياري بوده است . اين شهر كه در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسياري از مردماني بود كه از جزاير درياي اژه مي آمدند.اين شهر در گذشته يكي از مراكز بسيار مهم محسوب مي شد و در منطقه بين ايونيا ، لي كيا و كاريا كه نسبت به سايرين كوچكتر است قرار دارد. بدروم يكي از شهرهاي مهم كاريا شد. اين منطقه ، افراد مشهوري همچون مورخ نامدار هرودوت اولين درياسالار زن آرتيميسا اول و آرتيميسا دوم را پرورش داده است.

بدروم در طول تاريخ تحت حاكميت پارسها ، مقدونيه اي ها ، امپراتوري هاي روم و بيزانس بوده است . بيزانس در سال 1071 در مالازگيرت پس از شكست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقي ، حاكميت خود بروي آناطولي را از دست داده است .

سلطان عثماني محمد چلبي در سال 1415 در هاليكارناسوس سكونت داده شده است .

شواليه هاي رودوس قلعه بودروم امروزي را ساخته و منطقه را تحت حاكميت خود قرار داده اند.

سلطان سليمان قانوني كه درياي مديترانه را بصورت يك درياچه ترك در آورده است در طي حمله خود به رودوس در سال 1522 همراه با رودوس ، بودروم را هم به سرزمين عثماني اضافه كرده است.

آب وهوای بدروم:

زمستانهايي معتدل و باراني و تابستانهاي گرم و خشك دارد. ليكن نسيم بعد از ظهري در تابستان ها ، كمي از شدت گرما مي كاهد .

اماکن دیدنی وجذابیتهای بدروم :

بدروم يكي از مهمترين شهرهاي تفريحي سواحل درياي اژه مي باشد. علاوه بر جنب و جوشي كه در همه ساعات روز وجود دارد ، جذابيت شبهاي بدروم نيز از ويژگيهاي اين شهر است. از اماكن ديدني اين شهر مي توان موزه باستان شناسي زير زميني ، موزه روباز ، تئاتر باستاني ، گور سنگها ، درب ميندوس ، قلعه چيفيت ، قلعه بودروم ، مسجد مصطفي پاشا ، مسجد تپه جيك و مسجد عدليه را نام برد.

استفاده از سواحل دريا و ورزش هاي آبي و همچنين گشت هاي روزانه دريايي با قايق يكي از تفريحات بودروم محسوب مي شود

تقسیم بندی شهر بدروم

شهری زیبا وساحلی در جنوب غربی ترکیه که در کنار ساحل دریای اژه از مراکز بسیار زیبای و توریستی با معماری فوق العاده خاص به سبک مصری در کنار قلعه قدیمی آرام گرفته است. شهر بدروم جزو شهرهای است که در فصل توریستی بصورت 24 ساعت باز میباشد. بدروم که در زمان باستان (Halicarnassus-هالی کارناس) نامیده میشد. در واقع زادگاه " هردوت " و محل مقبره پادشاه ماسولوس ( در قرن 4 قبل از میلاد ) است که یکی از عجایب هفت گانه جهان باستان است. شبه جزیره زیبای Bodrum – بدروم ، مطابق با سلیقه گردشگرانی است که به یک فضای تسکین بخش و آرام علاقمند هستند. روستاهای اطراف آن به همراه میهمان سراها و هتلهای کوچک واقع بر یک خلیج آرام ، این مکان را می آرایند. Bardaküı , Gümbet , Bitez , Aktur , Ortakent Yalısı , Karaincir , Bağla و Akyarlar- گومبت , باغلا, کارا اینجیر, ارتا کنت یالیسی, اکتور, بیتز, گومبت و بارداکچی) واقع در ساحل جنوبی ، دارای کرانه های شنی زیبایی هستند. ( Bitez , Ortakent و Aktur-ارتا کنت, بیتز و اکتور) از جمله سواحلی هستند پوشیده از زنبقهایی با گلهای آبی رنگ . اردو زنان و موج سواران از (Gümbet-گومبت) لذت میبرند و در Bitez)-بیتز) تخته های موج سواری رنگارنگ ، با مهارت از میان دکلهای قایقها در خلیج می جهند. بر کرانه دریا ، شما میتوانید از پیاده روی آرام در میان باغهای پرتقال و نارنگی که مانند نواری ساحل را احاطه کرده اند ، لذت ببرید.

جاذبه های توریستی و گردشگری آنتالیا :

جاذبه های توریستی بدروم : قلعه بدروم یا قلعه قرون وسطی و آمفی تاتر

قلعه (Bodrum-بدروم) یا قلعه قرون وسطی ای " پیتر مقدس " واقع در لنگرگاه ، نمونه ظریفی از معماری دوره جنگهای صلیبی در قرن 15 میباشد. این قلعه به موزه باستانشناسی زیر آب تبدیل شده است. در حوالی آن ، نمای جذاب و گسترده ای که از (Güktepe-گک تپه) دریافت میشود که بیشتر توسط بازدیدکنندگان از سالن تاتر قرن دوم این مکان ، عکسبرداری می شود.

جاذبه های گردشگری بدروم

جاذبه گردشگری بدروم : گور سنگها

در بالاي تئاتر و دامنه قرار داشته و متعلق به دوران Helenisti و روم مي باشد.

__________________________________________

جاذبه دیدنی بدروم : قلعه چيفيت

در جنوب غربي شبه جزيره و در نزديکي منطقه باغلا بروي تخته سنگها ساخته شده و آثار تمدنهاي مختلف را در خود جاي داده است.

__________________________________________

Milas میلاس یا Mylasa جاذبه های دیدنی بودروم :

باستانی ، از (Güllük- گولوک) به سمت خشکی واقع شده و به خاطر فرشهای زیبای خود شناخته شده است. بافندگان به ندرت به یک تماشاچی که آنها را در حین کار نظاره میکند ، اعتنا میکنند. خانه های فراوان و قدیمی ترک، ساخته شده از چوبهای کنده کاری شده و پنجره های مشبک ، نمونه هایی از سبک معماری محلی را ارائه میکنند. (Gümüş Kesen-گوموش کسن) ، یک مقبره یادگاری در غرب شهر است که گمان میرود نسخه کوچکی از بقعه معروف Halicarnassus هالی کارناس باشد.

__________________________________________

جاذبه گردشگری بدروم : شهرهاي باستاني

شهرهاي باستاني شبه جزيره عبارتند از ميندوس (Myndos)، ترمه نا، تلميسوس، کادي ياندا و theangela.

__________________________________________

جاذبه های توریستی بدروم : Lagina

در کيلومتر 9 جاده خاکي منتهي به عبادتگاه Hekate واقع در منطقه تورگوت از توابع ياتاغان ساخته شده است. در حفاري هاي انجام يافته مشخص شده که لاگينا که يکي از مراکز مهم کاريا بوده است از عصر برنز يکي از مکانهاي مسکوني بوده است.

__________________________________________

Sedir Adeun جاذبه گردشگری بدروم :

جزيره Sedir که از آک ياکا - گوک اوا و يا از چاملي کوي مي توان از طريق دريا به آن سفر کرد بواسطه زيباييهاي طبيعي و تاريخي يکي از مراکز جذاب منطقه است . پرستشگاه آپولو ، تئاتر و بندر آنتيک از اولين مکانهاي قابل ديدن در اين جزيره است. پلاژ معروف کلئوپاترا نيز در اين جزيره قرار دارد.

__________________________________________

جاذبه های توریستی بدروم : موزه باستان شناسي زير زميني (زير آبي)

امروزه در نوع خود يکي از بزرگترين و مهمترين موزه هاي جهان است. آثار بدست آمده از حفاريهايي از سال 1960 آغاز شده در اين موزه که در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمايش گذارده شده است. در اين موزه آلبوم Amphora مديترانه شرقي، آثار بدست آمده از تحقيقات انجام يافته در مردابهاي نزديک بودروم به نمايش گذاشته شده است. مردابهاي اين منطقه شامل ياسي آوا، شيطان دره سي، بندر سرچه مي باشد. مشاهده قديمي ترين کشتي غرق شده جهان نيز از آثار جالب توجه منطقه است.

__________________________________________

جاذبه گردشگری بدروم : موزه روباز Mausoleion

بعلت قرار داشتن گور Mausoleion از پادشاهان کاريا به اين نام خوانده ميشود و اين بناي يادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولي کاملا" تخريب و از بين رفته و يکي از عجايب هفتگانه جهان به شمار مي رفت امروزه يک موزه کوچک ساخته شده است. کلمه Mozele (آرامگاه) که امروزه مورد استفاده قرار ميگيرد از نام پادشاهMausoleion گرفته شده است . اکثر سنگهاي مربوط به Mausoleion در ساخت قلعه بودروم بکار رفته و قطعات زيباي منقوش آن نيز در هنگام حفاري هاي قرن 19 از سوي انگليسي ها به موزه بريتانيا منتقل شده است.

مراکز خرید و رستوران ها و اطلاعات ضروری بدروم :

مراکز خرید بدروم :

Osman miniatures

در خرید از این گالری زیبا توجه داشته باشید که هر چیزی که در اینجا ارائه می شود (کوچک یا بزرگ) اصلی نیست. در واقع فقط چند نقاشی که به گونه خاصی نگهداری می شوند و توسط نقاشان سلطان کشیده شده اند اصلی و گرانبها هستند. البته نقاشی های بدل نیز زیبایی خود را دارند و می توانند به محیط خود جلا بدهند. مینیاتورهای اینجا واقعا قابل تحسین هستند، و در نقوش آن می توان هنر ترکی اسلامی را به وفور مشاهده کرد.

Turkish carpets

در این فروشگاه می توانید انواع فرش دست بافت و ماشینی، گلیم، تابلو فرش و ... را بیابد و در صورت تمایل خرید نمائید.

آدرس: مرکز شهر

Copperware

در ترکیه هنوز هم ظروف مسی به صورت سنتی ساخته می شود. این مرکز یکی از معروفترین مراکز فروش ظروف مسی در بودروم است.

پارچه و چرم

ترکیه سومین تولید کننده پنبه و یکی از بزرگترین تولید کننده های چرم در جهان است. محصولات ساخته شده از چرم طبیعی و پنبه در این بازار به وفور یافت می شود.

Meerschaum pipes

استفاده از پیپ در ترکیه به زمان های دور (عصر عثمانی) باز می گردد. در اینجا می توانید انواع مختلف و متنوعی از پیپ را بیابید. مراکز خرید اواسیس Oasis- چارشی Cari -لیمان از مهمترین مراکز اجناس مارکدار این شهر محسوب می شود . در Emin Diravacis میتوانید صنایع دستی ترکیه وفرشهای قدیمی را ببینید و اگر مایل بودید به قیمت مناسب بخرید.

__________________________________________

رستوران های بدروم :

Ali Doksan/Sakalli Restaurant

این رستوران خوراک های محلی لذیذی دارد. یکی از ویژگی های این رستوران باز بودن آن تا نیمه شب است. منو فقط شامل خوراک های تركيه اي مي باشد. آدرس: Inci (across from the post office in outdoor pedestrian mall on the left), Around Town

تلفن: 00902323166687

Arsipel

بنای رستوران Arsipel به سبک یونانی ساخته شده و به تنهایی در لبه دامنه واقع گردیده است. در این رستوان می توانید انواع متنوعی از خوراک های دریایی مانند، Mezes که از لاگوس و میگو تهیه شده و در آبلیمو، روغن، فلفل سیاه و سفید غلط خورده است، را تجربه نماید. در تابستان می توانید از فضای بیرونی و نیسم روح بخشش لذت برده و در زمستان اطراف شومینه نشسته و از فضای داخلی نهایت استفاده را ببرید.

ساعت كاري: تابستان تا 2 نيمه شب و زمستان 7:30pm-1am

آدرس: Aktur Sitesi A Mah. (inside the Aktur Sitesi entrance, west of Bitez Beach), Around Town

تلفن: 00902523431016

Denizhan

این رستوران کوچک روستایی در حومه بودروم واقع گردیده و در سال 1998 ساخته شده است. خوراک های گوشتی این رستوران را از دست ندهید. این خوراک ها شامل بره بریان در روغن به همراه ادویه و مخلفات محلی، Meatballs که در پوسته ترک حورده گندم سرخ شده است، خوراک ویژه Denizhan که از گوشت گاو پخته شده با پنیر، پسته، سیر و دانه های کنجد و ... می باشند. آدرس: Turgut Reis Yolu, about 2.5km (1 1/2 miles) outside of town (across from the Tofas/Fiat service station), Around Town

تلفن: 00902523637674

Antique Theatre Hotel

لذت خودن یک غذای لذیذ را پشت میزی که در یک گوشه دنج قرار گرفته و با نور شمع تزئین شده را از دست ندهید. منوی رستوران شامل غذاهاي فرانسوي و مديترانه اي مي باشد. خوراک بادمجان که با سس Halicarnassus تزئین شده و یا خوراک های دریایی که با سس رازیانه و نوشیدنی محلی سرو می شود را از دست ندهید.

آدرس: Kibris Sehitleri Cad. 243, Bodrum

تلفن: 00902523166053

__________________________________________

جاذبه های توریستی بدروم

جاذبه های توریستی بدروم : پلاژ گوورجينليک

در 25 کيلومتري بودروم قرار دارد که با زيبايي هاي طبيعي و تداخل رنگهاي سبز و آبي ، علاوه بر اشباع نشدني ، با جزيره صالح که در مقابل خود دارد جاذبه بي نظيري پيدا کرده است.

جاذبه گردشگری بدروم : پلاژ توربا

روستاي آرامي در 5 کيلومتري بودروم است. از توربا که يک روستاي شيرين و پرجنب و جوش با دريايي بسيار تميز و شفاف و درختان هميشه سرسبز کاج و زيتون است ميتوان از طريق دريا به ديديم، ميلت و پري انه (Priene ) تورهاي تفريحي برگزار نمود.

جاذبه دیدنی بدروم : پلاژ گول کوي

در 13 کيلومتري شمال بوردوم واقع شده و با درختان کاج ، نارنگي و غيره که بوسه بر ساحل دريا مي زنند يکي از مناطق خارق العاده اين شهر است.

جاذبه های توریستی بدروم : پلاژ گون دوغان

گردشگاه گون دوغان که زيبايي طبيعي خود را کاملا" حفظ کرده و دست کمتر انساني به آن رسيده در 18 کيلومتري بوردوم قرار داشته و باغات نارنگي آن مشهور است.

جاذبه دیدنی بدروم : پلاژ يالي کاواک

اين روستا که در 18 کيلومتري بودروم قرار دارد در شمال غربي شبه جزيره واقع شده است. آسيابهاي بادي، دريا، ماهي و نارنج آن بسيار مشهور است. يکي ديگر از ويژگيهاي اين روستا نيز پرورش مشهورترين ابرفروشان کشور است.

جاذبه گردشگری بدروم : پلاژ گوموشلوک

يکي از قديمي ترين واحدهاي مسکوني شبه جزيره است. در اين منطقه و در ناحيه اي که جزيره تاوشان را به زمين متصل ميکند آثار باقيمانده از بندر قديمي را مي توان مشاهده نمود. گوموشلوک درياي تميز و ماهي آن مشهور است با زيبايي هاي طبيعي خود بسيار جذاب است.

جاذبه های توریستی بدروم : پلاژ قلعه قاضي

قلعه قاضي که با دريا و باغات نارنج محصور شده در 23 کيلومتري بودروم واقع شده است و نام خود را از باقيمانده قلعه که نمونه جالبي از معماري دوره Helenisti است گرفته است.

جاذبه گردشگری بدروم : پلاژ تورگوت رئيس

اين روستا که نام خود را از دريانورد مشهور ترکيه بنام درياسالار تورگوت رئيس گرفته پس از بودروم شلوغترين و پر جمعيت ترين منطقه مسکوني شبه جزيره است. اين روستا که باغات نارنگي آن مشهور است يکي از مکانهايي است که زيبايي غروب آفتاب را به وضوح مي توان مشاهده کرد.

جاذبه های توریستی بدروم : پلاژ آک يارلار

اين گردشگاه که داراي آب بسيار تميز و ساحل شني ايده آلي است، در 13 کيلومتري بودروم قرار دارد. نام قديمي آن Arhialla بوده و براي ورزش Sorf مکان بسيار مناسبي است.

جاذبه دیدنی بدروم : پلاژ باغلا

داراي يکي از زيباترين گردشگاه و پلاژهاي شبه جزيره است که در 14 کيلومتري بودروم واقع شده است و مکان مناسبي براي کمپ مي باشد.

جاذبه گردشگری بدروم : پلاژ آسپات

نام قديمي آسپات که در ترانه هاي بسيار نيز آورده شده آسپارتوس(Aspartos) است. پس از باغلا و در منطقه مرتفع از ساحل دريا، آثار باقيمانده از تمدنهاي مختلف عصر کلاسيک را مي توان مشاهده نمود.

جاذبه های توریستی بدروم : پلاژ اورتاکنت

اورتاکنت که آب درياي معتدل و باغات نارنگي خود شهرت يافته در 14 کيلومتري بودروم قرار داشته و مناسبترين مکان براي مشاهده زندگي روستايي در منطقه بودروم است.

جاذبه گردشگری بدروم : پلاژ Bitez

در 10 کيلومتري بودروم قرار داشته و با باغات نارنگي که اراضي بين روستا و دريا را پوشانيده يکي از مناطق بسيار زيبايي است که رنگ سبز طبيعت و آبي دريا را در کنار هم به تماشا گذاشته است.

جاذبه های توریستی بدروم : پلاژ کارا آوا (جزيره سياه)

اين جزيره که در 6 کيلومتري بودروم قرار دارد با آب گرم شفابخش خود مشهور است. اين آب از يک غار طبيعي سرازير مي شود و نيز گل حاصله از غار در درمان بسياري از بيماريها موثر مي باشد.

جاذبه دیدنی بدروم : پلاژ آدابغازي (آکواريوم)

بواسطه شفافيت آب آن، نام آن را آکواريوم گذارده اند. در کناره اين دريا و تا عمق 30 متري مي توان زيبايي هاي کف دريا را با چشم غير مسلح تماشا کرد.

جاذبه گردشگری بدروم : گردشگاهها

بودروم، مرکز توريزم کشتيهاي تفريحي شامل ساخت، تعمير و نگهداري و بهره برداري است. ساخت قايقها به مدل کرجي در کارخانه کشتي سازي ايچملر که اکنون نام آن به شهر بودروم عجين گشته، همانند گذشته ادامه دارد. در اين تاسيسات که خود به اندازه کارخانه مي باشد با تکنولوژي مدرن کشتي هاي تفريحي بادباني بسيار لوکس بطول 30 متر توليد مي شود. در بودروم يک لنگرگاه کشتي به ظرفيت 275 کشتي قرار دارد. همچنين در 12 منطقه نيز خدمات مربوط به تعمير و نگهداري کشتي ها انجام ميگيرد. مسابقات قايق سواري بودروم، شايد تنها مسابقه اي در نوع خود در جهان مي باشد که افراد بي تجربه و حتي نوزادان مي توانند در آن شرکت کنند. مسابقه بودروم کاپ (Bodrum-Cup) مسابقه اي است که کرجي ها 30-15 متري لوکس در آن شرکت ميکنند. متقاضيان مي توانند شخصا" در مسابقه شرکت کنند و يا اين کار را به کارگران کشتي سپرده و خود از زيباييهاي محيط لذت ببرند.

جاذبه گردشگری بدروم : سفر آبي

خليج گوک اوا که از بودروم بطرف جنوب شرقي امتداد مي يابد بعنوان مسير يک سفر دريايي که از طرف ماهيگير آلکارناس و عذرا ارهات کشف شده از آن زمان تا کنون با عنوان سفر آبي نام گذاري شده است.

هنگاميکه قايقها از بودروم بطرف گوک اوا حرکت ميکنند، آهنگ سبز و آبي را و زيبايي هاي زير آبهاي شفاف را کشف ميکنند. دريانوردي و ساخت قايق از صدها سال پيش در بودروم مرسوم بوده و با نياز گردشگران افزايش يافته است. اکنون توريزم کشتي تفريحي يکي از منابع مهم درآمد بودروم شده است. اماکني مانند کارا آرا ( جزيره سياه ) کارا گاجيک، پابوچ بورنو، جزيره کارگي، آلا کيشلا و چوکرتمه از اولين مکانهايي است که در هنگام سفر آبي ديده ميشوند. ايستگاههايي مانند کوچوک چاتي ، بيوک چاتي، هفت جزيره، لونگوز ، دگيرمن، کاراجا سووت داراي آبي بسيار تميز است. علاوه بر زيبايي هاي طبيعي، جزيره سدير Sedir، شهر باستاني کراموس و هفت جزيره نيز از اماکن تاريخي جالب توجه است. براي ديدن اين همه زيبايي مي بايد 10-7 روز فرصت داشت.

جاذبه های توریستی بدروم : مسجد مصطفي پاشا

هنگاميکه مصطفي پاشا براي ساخت يک کارخانه کشتي سازي به بودروم آمده بود در سال 1723 اين مسجد را ساخته است.

جاذبه گردشگری بدروم : مسجد تپه جيک (Tepecik)

از سوي مباشر مصطفي پاشا بنام حمام آغا ساخته شده است.

جاذبه های توریستی بدروم : مسجد عدليه

با پولهاي ارسالي از طرف عبدالحميد دوم و پولهاي جمع آوري شده از مردم در سال 1901 ساخته شده است.

جاذبه گردشگری بدروم : آرامگاه سالدير شاه خراساني

آرامگاه گنبدي، آرامگاه مصطفي پاشا شامل قبور مصطفي پاشا و کاپيتان دريا جعفر پاشا،‌ آرامگاه کويون بابا نيز از اماکن ديدني منطقه است.

__________________________________________

هتل های بدروم :

- هتل ریکسوس پریمیوم بدروم *5

- هتل کفالوکا *5

- هتل لابلانچ *5

- هتل یلکن *5

- هتل کروانسرای بدروم *5

- هتل ایسیس *5

- هتل دلتا بیچ *5

- هتل گرین بیچ *5

- هتل رویال آرنا *5

- هتل کالینت *4

توضيح فارسي : تور بدروم تابستان 98 | تور بدروم تیر 98 ، تور بدروم مرداد 98 ، تور بدروم شهریور 98

تور بدروم | پرواز مسقیم فرودگاه میلاس|تور بدروم تابستان 98

تور،بدروم،پرواز،مستقیم،میلاس،پرواز،کرندون از 6 تیر تابستان 98

تور های تابستان 98 | تور های ترکیه تابستان 98

تنها مجری مستقیم تور بدروم با پرواز مستقیم انور ایر

تیر 98|مرداد 98|شهریور 98|

تور بدروم ویژه تابستان 93 تنها پرواز مستقیم میلاس

جهت کسب اطلاعات بیشتر با گروه تور ریما گشت تماس حاصل فرمایید .

تنها مجری تخصصی تور بدروم با پرواز مستقیم ویژه تابستان 98

تلفن تماس :182 172 88

تور بدروم ویژه 7 شهریور با پرواز اطلس جت

بزودی تور بدروم تابستان 98

دریای همیشه زلال سواحل مدیترانه | تورهای بدروم ترکیه

-----------------------------------------------------------

قیمت تور بدروم ، مجری تخصصی تور بدروم ، تور بدروم تابستان 98 ، تور بدروم پرواز ترکیش ، تور لحظه آخر بدروم ، تور بدروم ترکیه ، تور بدروم هتل 5ستاره ، تور بدروم هتل کفالوکا

-----------------------------------------------------------

تصاویر

14801106316.jpg 136852402106.jpg 1106bodrul0.jpg 11063160316.jpg bodru110621444.jpg 7441106.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text