عضویت در خبرنامه

بیست و چهار آثار برتر موزه لوور | بخش اول

موزه لوور و عجایبی که تو خودش جا داده ، از جاذبه های دیدنی هستش که کمتر کسی پیدا میشه در موردش نشنیده باشه ، موزه لوور پاریس بدون شک پر بازدید ترین موزه جهانه و غیر ممکنه که شما به پاریس سفر کنید و از این موزه دیدن نکنید . دیدن این موزه چیزی نیست که در یکی دوساعت تمام شود ، تجربه ثابت کرده گاهاً بازدید از این موضوع به هفته هم کشیده شده است ، معمولاً تور های اروپایی بیشتر از ده روز نیست و این روز های اقامت محدود تر از این است که بخواهیم یک هفته آن را در موزه لوور سپری کنیم ، ما تو این مقاله بهترین های موزه لوور را برایتان گلچین کردیم تا هم زمان کمتری صرف کنید هم از بهترین های لوور دیدن کنید .

@val3

راهنمای سفر:

قبل از هر برنامه ریزی برای بازدید از موزه لوور ، بهتره بهتون هشدار بدم که قراره از بزرگ ترین موزه دنیا دیدن کنید ، از اون جایی که بازدید از موزه لوور به هفته ها طول میکشه تو این لیست قراره مهم ترین آثاری که در لوور وجود داره رو براتون لیست کنیم ولی ابتدا برای جلوگیری از هر سردرگمی بهتره اول با ساختمان لوور آشنا بشیم . ساختمان لوور به طور کلی به 3 بال و 5 طبقه تقسیم میشه که برای شروع بازدیدتون باید دوتا نکته یادتون باشه : یک : اینکه اثری که دنبالش می گردین تو کدوم باله و نکته دوم اینکه : علاوه بر کدوم بال تو کدوم طبقه واقع شده .

@val3

اسامی سه تا بال موزه لوور به ترتیب زیره :

بال شمالی ، بال شرقی ، بال جنوبی

طبقه ورودی موزه طبقه منفی دو حساب میشه و به راحتی از طبقه منفی دو میشه به هر سه بال ها دسترسی داشت ، طبقه منفی یک دارای یکسری از آثار موزه و نمایشگاه موزه است ، طبقه های همکف یا صفر ، یک ، دو دارای اثار ارزشمند تر موزه است که اگر بخواهیم دقیق باشیم یک مسیر 22 کیلومتری جلوی شماست که میتونید آثار سرتاسر جهان رو توش ببینید .جالبه بدونید وقتی ا ز همان طبقه منفی دو وارد موزه لوور میشید ، نقشه کل موزه به زبان های جهانی مقابل شما قرار داره میتونید آثاری که قصد بازدید از آن را دارید بروی نقشه پیدا کرده و با کمک نقشه به آن برسید و بدون هیچ اتلاف وقتی از همه آثار مورد علاقتون بازدید کنید .

برای ایرانیایی که قصد بازدید از موزه لوور دارن ، توصیه میکنیم ابتدا از بخش " ایران " و سپس از تابلوی بنام " مونالیزا" دیدن کنید ولی فقط این دو نقطه کافی نیست . در ادامه ما برای شما یک لیست بیست و چهارتایی از بهترین آثار موزه لوور تهیه کردیم ، با ما باشید :

@val3

افرودیت معروف به " ونوس میلو "

Aphrodite , known as the “ venus de milo “

نوع اثر : مجسمه

زمان ساخت : 1 قرن پیش از میلاد مسیح

محل کشف : جزیره میلو یونان

بلندای مجسمه : 2.02 متر

زمان انتقال به موزه لوور : سال 1821 هدیه به لویی هجدهم

محل نگهداری : بخش آثار یونان ، اتروسکان و روم

بال شرقی موزه لوور ، طبقه همکف ، سالن پارتنون ، اتاق هفت

@val3

الماس نایت السلطنه

Diamond , known as the Regent

نوع اثر : الماس

اندازه : 140.64 قیراط

مربوط به مجموعه الماس های سابق تاج پادشاهی

اختصاص به موزه لوور : سال 1887 میلادی

محل نگهداری در موزه : بخش هنر های تزئینی

بال جنوبی ، طبقه اول ، گالری آپولو ، اتاق شصت و شش

@val3

سنگ نگاره کمان داران

Frieze Of Archers

نوع اثر : کتیبه آجر سفالی براق

قدمت : 510 سال پیش از میلاد مسیح

مربوط به : کاخ آپادانا داریوش اول ، شوش

ابعاد : 4.75 متر طول ، 3.75 متر عرض

محل نگهداری : بخش آثار باستانی شرق نزدیک

بال شرقی ، طبقه همکف ، بخش ایران ، امپراطوری ایران در زمان هخامنشیان ، اتاق 12

@val3

تصاویر

Untitled-1venusdemilo.jpg Untitled-1yu7788uivv1.jpg Untitled-27888891.jpg Untitlemaghaleee.jpg Untitledarchers.jpg Untitled-277888.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text