ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

درباره صربستان | بلگراد

دیگه به هر آدمی نگاه کنی ، حتما یه بارو سفر کرده . دیگه مسیر هایی مثل ترکیه ، گرجستان ، دبی و .. تکراری شده ، این مقاله برای کسایی که دنبال یه مسیر جدید می گردن و از این مسیر های تکراری خسته شدن ! کم تر کسی پیدا میشه که صربستان رو دیده باشه ، همه ما اسم این کشور رو بار ها و بارها شنیدیم ولی از قدیم گفتن شنیدن کی بود مانند دیدن ! تو این مقاله قراره از سیر تا پیازه صربستان ، از منطقه های سرسبز تا طبیعت خوشگلش رو براتون تعریف کنم .

شروع

واسه شروع ، پایتخت صربستان ، بلگراده ، موقعیت جغرافیایی صربستان میشه جنوب شرق اروپا . از پارک های صربستان میتونم به : دیرآپ ، تارا ، کوپائونیک ، سارمانتین و فاراسکاگورا اشاره کنم که این پارک ها 5 پارک ملی صربستانه . طبیعت بکر و دست نخوره این پارک ها از ویژگی خیلی مهم اون هاست که تو مرزهای صربستان قرار گرفته . صربستان دقیقا مثل یه پل مرکز و غرب اروپا رو به یونان ، قاره آسیا ، آفریقا و منطقه خاورمیانه وصل میکنه . این پل شدن بین دو مقصد ، برای مردم صربستان زحمت و خسارت زیادی داره ولی با این حال ، مردم صربستان با روی خوش از کسایی از این مسیر استفاده میکنند ، استقبال میکنند .

این کشور به کشور چهار فصل معروفه ، تابستان گرم و زمستان های سرد این کشور همه فصله مناسب سفره . بیشترین هوای سرد و برف و بوران برای منطقه شمالی صربستانه ! منطقه تپه زار صربستان زمستون های سرد و خشک و تابستون های گرم داره . ماه آذر تا اسفند بهترین وقت برای اسکی و ورزش های دیگه اس . دی و بهمن از سرد ترین ماه ها و خرداد و تیر گرم ترین ماه های این کشوره و بیشترین بارش برف و بوران تو ماه اردیبهشته . حالا میخوام تو ادامه این مقاله در مورد جاهایی که باید حتما تو صربستان باید ببینیم حرف بزنم .

شهر بلاکر کوا

تمام داستان هایی که تو کتاب های ملیکا جیک وایویچ خوندیم تو این شهر به واقعیت تبدیل میشه ، باغچه های پر دارو درختی که همه رو میخکوب میکنه بعد فکر کن به کل این درختا یه عالمه چراغ های رنگی خوشگل خوشگل آویزون کردن ، تازه دو تا رودخونه با 7 تا دریاچه مصنوعی داره که به کل این 7 تا دریاچه و 2 تا رودخونه میگن : (( ونیز استان وژوودنیا )) . موقعیت جغرافیایی این شهر هم جنوب منطقه بناتِ . اما اگه بدی این شهر رو بخوایم بگیم از نظر مالی و اقتصادی خیلی ضعیفه ولی انقدر طبیعتش و زیبایی های بلاکرکوا زیاد هست که این موضوع اصلا به چشم نمیاد . این مجموع دریاچه ها که کاملا تصادفی به خاطر شن برداری تو یکی از شهر های نزدیک بلاکرکوا درست شده از مهم ترین دلیل هایی که باید حتما به بلاکرکوا سفر کنیم . جالبه بدونیم روزانه بیش تر از 10.000 نفر از این هفت تا دریاچه بازدید میکنن .

معماری شهر گلوباتس

دیدین تو کارتون های دیزنی ، شاهزاده خانم توی یه قصر روی صخره های تند و تیز زندونی شده ؟ اینجا پر از صخره های تند و تیزه که شهر گلوباتس روی این صخره ها قرار گرفته . پایین شهر گلوباتس یعنی در واقع پایین این صخره که یا دریاچه س که وقتی از بالای صخره ها نگاه میکنیم انقد پهن و بزرگ به نظر میاد که انگار یه دریای بزرگ زیر پامونه !

بهشت از یاد رفته ، کوهستان میروتش

اسم بهشت که میاد همه یاد یه جای سرسبز و پر دارو درخت میفتیم ولی این بهشت ، یه کوهستان تو پیچ و خم رودخونه ی دانوبه که تا 300 کیلومتر هم امتداد داره در سال 1974 این تنگه به عنوان پارک ملی اعلام شد . بلند ترین نقطه ی بهشت از یاد رفته قله ی استرباتس بزرگه که کوه نوردان و کسایی که میخوان از این تنگه رد شدن و به این قله برن باید حتما مجوز عبور بگیرن . کوهستان میروتش به جز قله استرباتس ، سه تا قله دیگه داره که اسم اونا از این قراره : مالی ویس ، ویسوکی سوکار و شارشیا ایگلاویسا .

پاتوق تفریح و اسکی ، کوهستان کوپائونیک

این مظهر زیبایی تو کل جهان شناخته شدس . تابستون و زمستون نداره این کوهستان همیشه گردشگرای خاص خودشو داره . این کوهستان 200 روز سال آفتابیه و به همین دلیل اسمشو گذاشتن کوهستان آفتاب . جالبه بدونین که فقط برای تفریح نیست که به این کوهستان سفر میکنن . تازه همه سالی یه دورهمی هم دارن که همه ی کارآفرینا و آدم های مهم اروپا تو یه بازه زمانی از سالو اون جا جمع میشنن و این دور همی یه چیزی شبیه جلسه های تجاری سوئیسه .

گذری از خیابان کنز میخایلوا

قرن نوزدهم میلادی ، خیابان کنز پر بوده از خونه های لاکچری که عیون های صربستانی اونجا زندگی میکردن ، معماری ، طراحی و خونه های شیک این خیابون همه نماد لاکچری بودن این محله هستن.

جالبه بدونیم این خیابون اولین خیابون شهر بلگراد بوده و بعدش به صورت کاملا رسمی نام گذاری شده . اما الان یعنی قرن بیست و یکم ، خیابون کنز شده مرکز خرید شهر بلگراد و در نهایت خیابون شیکی شده که خوراک زوج های عاشقه که میتونن قدم بزنن . کلی ساختمون های قدیمی و عتیقه داره که هر کدوم قصه خودشو داره به یکی از ساختمون های ارزشمند میتونم به هتل سرپسکا کرونا ( تاج صربستان ) اشاره کنم . این هتل قبلا از شیک ترین رستوران های صربستان بوده اما الان به عنوان کتابخونه ازش استفاده می شه .

تصاویر

b159ed.jpg b9ccaa482a563e2643f8e6d5ce48b1ed.jpg Beograd-tramvajski-most-1.jpg Omladinski-turizam-1.jpg hello-sr970402.jpg IMG_7820.jpg Belgrade-Serbia.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text