عضویت در خبرنامه

در مورد ونیز ، شهر روی آب چه میدانید ؟

اسم شهر ونیز که میاد بی شک قایق سواری اولین چیزیه که تو ذهن آدم شکل می گیره .

ولی اگه بخوام واضح تر بگم ونیز یکی از شهرهای شمالی ایتالیا هستش که در نزدیکی دریای آدریاتیک واقع شده

ونیز یکی از زیبا ترین شهر های جهانه که میتونم به صراحت بگم سالیانه میلیون ها نفر گردشگر از این شهر دیدنی ، بازدید می کنن ، به خاطر اینکه این شهر به صورت یک جزیره کوچک بوده و به واسطه یه سری کانال آب ، به بخش های مختلف تقسیم شده ، رفت و آمد تو این شهر با قایق های چوبی رنگی رنگی انجام میشه ، شهر ونیز از 117 تا شبه جزیره کوچیک تر ساخته شده .

@val3

خوشگلی های ونیز به کنار یکی دیگه از دلایلی که باعث جذب گردشگر تو این شبه جزیره شده بناهای باستانی و تاریخچه شهر ونیزه ، نیازه که بگم سالیانه جشنواره ها و فستیوال های متعددی تو این شهر برگزار میشه.

چه زمانی برای سفر به ایتالیا مناسب است ؟

ایتالیا به خصوص شهر ونیز که به شهر روی آب معروفه ، همیشه پاتوق مسافرین بوده و هست ولی اگه به دنبال پیک تایم ایتالیا یا به عبارت دیگه به دنبال بهترین زمان سفر به ایتالیا می گردین ، شش ماهه ی دوم سال برای سفر به این الماس ایتالیا ، بهترینند . در فصل زمستان و پاییز این شهر خلوت تر و قطعاً هتل ها و خدمات ارزان تر است ولی این رو باید در نظر بگیریم که تو شش ماهه ی دوم سال هوا سرد تر و به خصوص مه آلودتر است .

یکی از مهم ترین جشنواره ها و فستیوال هایی که در شهر ونیز برگزار می شود کارناوال دو هفته ای ونیز هستش که در ژانویه و فوریه و فستیوال فیلم ونیز هستش که در ماه اگست و اوایل ماه سپتامبر برگزار می شود که قطعاً باعث پر شدن شهر و هتل و همچنین افزایش قیمت ها می شود ، پس اگر به دنبال گردش ، خوش گذرانی و ارزانی هستید دور این دو ماه را یک خط قرمز بکشید .

@val3

حمل و نقل در شهر ونیز :

برای رفت و آمد در شهر ونیز همانند سایر شهر ها و کشورها وسایل نقلیه متعددی وجود دارد مثل تاکسی ، مترو ، اتوبوس و ... ولی یک وسیله نقلیه در این شهر وجود دارد که فقط و فقط مختص به این جزیره است ، " قایق " . قایق سواری یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری این شهره ! انواع قایق در این جزیره به وفور یافت می شه که قایق اتوبوسی که از اسمش مشخصه که شلوغ ترین نوعه قایقِ و مث اتوبوس خودمون عمل می کنه ! یه نوع قایق دیگه هم داریم که به اسم تاکسی در آب رایجه که هم هزینه اش بیشتره و همین طور هم لوکس تر و شخصی تره !

@val3

تصاویر

noah-mayer-BWSDI-6YLW4-unsplash.jpg mathew-schwartz-s87bBFZviAU-unsplash.jpg Untitled-5pg1111.jpg Untitled-133333200.jpg Untitled-1565556510.jpg Untitled-1788881200.jpg Untitled-122222.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text