ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

بهترین پارک های ملی در سرتاسر جهان

معمولا به مکانی که طبیعتی خاص داشته و حفاظت شده باشه و میراث طبیعت جهانی ثبت شده باشه ، پارک ملی گفته میشه . تو پارک ملی ممکنه انواع و اقسام حیوانات و گیاهان خاص زندگی کنن . اینکه زندگی در برخی مناطق کره زمین در معرض نابودی قرارگرفته از هیچ کس مخفی نیست و چیزیه که امروزه همه درباره ش صحبت میکنند و نیرو های انسانی زیادی برای حفظ این آثار در تلاشند . با ما همراه باشید تا چند مورد از زیباترین و همچنین نادر ترین پارک های ملی در سرتاسر جهان رو براتون معرفی کنیم .

@val3

پارک ملی یوسمیتی ، ایالت متحده آمریکا

پارک ملی یوسمیتی از پارک های ثبت شده در میراث طبیعت جهانی هستند و جزوء اولین پارک های ثبت شده می باشد ، این پارک از زیبایی شگفت انگیزی برخورداره . از ویژگی های بارز این پارک میتوان به کوه های بنام آل کاپیتان ، آبشار معروف یوسمیتی و درختان بلند سکویا و دریاچه هایی که در دامنه آلپی واقع شده را نام برد .

@val3

پارک ملی فوجی ، هاکونه ، ایزو ، ژاپن

کوه فوجی که از معروف ترین آتش فشان های فعال ژاپنه که دقیقاً در کنار این پارکه ، صحنه غروب یا طلوع خورشید از پشت کوه فوجی از آن منظره هایی است که تا عمر دارین فراموش نمی کنید.

@val3

پارک ملی گرند کنیون ، ایالت متحده آمریکا

شاید گرند کنیون معروف ترین و بزرگ ترین پارک جهان نباشد ولی بی شک پارکی است که ، در میان پارک ها بسیار محبوب بوده و عکس های گرفته شده در این پارک از همه پارک ها بیشتر است از سال 1919 که آن تنگه معروف به این پارک اضافه شد سالانه میلیون ها گردشگر ( حدوداً 5 میلیون ) به آریزونا سفر میکنند تا از نور چشم رودخانه کلرادو بازدید کنن ! این تنگه دارای 1.6 کیلومتر عمق و بلندی این رودخانه معادل 16 کیلومتر است . عکسی که در لبه جنوبی این تنگه با دید بی نظیر پانوراما ، یا عکسی که در شمالی ترین قسمت این تنگه با گیاه های وحشی میگیرد ، قطعاً با سایر عکسای شما متفاوت خواهد بود .

@val3

پارک ملی رودخانه گوئیلین و لیجیانگ ، چین

اگر در فضای مجازی و اینترنت عکس هایی رو با تپه های رنگی می بینید و نمیدانید کجاست ، این عکس ها ، تپه های رنگی رنگی ، کارست ها ، سنگ های آهکی همه و همه متعلق به کشور چینه ! جالبه بدونید این تپه های رنگی برای خودشون اسم هم دارن و از اون جالب تر روی پول چین ، عکس این تپه ها و کوه ها هست . پارک ملی رودخانه گوئیلین و لیجیانگ منبع الهامی برای شعرا و نویسندگان چینی است .

@val3

پارک ملی بانف ، کانادا

این پارک ملی در سال 1885 میلادی و در کوه های راکی کانادا افتتاح شد . بهترین توصیفی که از این پارک میتوان دارشت این است : که فقط یک کوه است و نه فقط یک کوه معمولی بلکه کوهی بلند و سرافراشته و رودخانه ای خروشان که از میان تپه های دامنه ای این کوه راهش را پیدا کرده است ، منظره ای ساخته میشود آنقدر زیبا که ساعت ها مبهوت می مانید . کوه های یخ تا نزدیکی جاده نیز کشیده می شود . چیزی که بیشتر از هر چیزی شما رو متعجب میکنه دریاچه فیروزه ای رنگ بانف است که انقدر شفاف و آبی رنگ است که گاهی تصور میشه رنگ یا چیزی به این فیروزه ای اضافه می شود

@val3

پارک ملی سرنگتی ، تانزانیا

اگر به حیوانات علاقه مند هستید حتماً از این پارک که جزء میراث طبیعی جهانی هم ثبت شده دیدن کنید ، صدها گورخر و هزاران غزال تامپسون یال دار در این پارک زندگی میکنند . بازدید از پارک فقط به گورخر ها و غزال ها تمام نمیشود بلکه بوفالو ها ، شیرها ، زرافه و بز کوهی و ... از نمونه حیواناتی هستند که در پارک ملی سرنگتی تانزانیا به وفور یافت میشوند .

@val3

پارک ملی تورس دل پاین ، شیلی

به طور قطع میتوان گفت که پارک تورس دل پاین زیبا ترین پارک تو آمریکای جنوبیه ، قله های گرانیتی از نشونه های بارز و از دلایل کسب شهرتش این پارک به حساب میاد .

اگر به دنبال پیاده روی و کوه نوردی هستید کوه های یخی ، جنگل های زمردی ، دریاچه های فیروزه ای و از همه مهم تر منظره های چشم گیر ، همه و همه منتظر شما هستند .

@val3

پارک ملی سوئیس ، سوئیس

تعریف زیبایی سوئیس ، زندگی محلی ، طبیعت بکر ، کوه های آلپ ، شادترین مردمان دنیا حداقل یکبار به گوش همه ما خورده است ، خود کشور سوئیس انقدر زیباست که بیشک هرکسی آرزوی یکبار دیدن آن را دارد . پارک ملی سوئیس در سال 1914 افتتاح شد و از قدیمی های سوئیس است ، این پارک در منطقه کوه های زیبای آلپ قراردارد و باید به این نکته اشاره کرد که تنها پارک ملی سوئیس است و به گیاهان و حیوانات آلپی خود معروف است . 80 کیلومتر پیادروی در سوئیس !!!! به بهشت خوش آمدید !

@val3

پارک ملی لیک دیستریکت ، انگلیس

و بازهم بهشتی برای دوچرخه سواران و علاقه مندان به پیاده روی ، پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس همه آنچه شما در نظر دارید رو برآورده میکنه . اگر به دنبال تفریحات و ورزش های آبی هستید این پارک دارای 16 تا دریاچه است . این پارک ، پارک مورد علاقه افراد معروفی چون جی ام دابلیو ترنر ، ویلیام وردورث ، بیتریکس پارتر است و از این پارک برای کارهای خود الهام میگیرند. علاوه بر دریاچه های زیبای این پارک ، شما میتوانید از دره های عمیق ، سنگ های گرانیتی و ... دیدن کنید .

@val3

پارک ملی فیورد لند ، نیوزلند

به بزرگ ترین پارک ملی نیوزلند خوش آمدید ، فیوردلند در یکی از جزایر جنوبی نیوزلند قرار گرفته و کوه های سنگی ، آبدره های زیبا و تعداد بیشماری آبشار از ویژگی های تماشایی این پارک هستند اگر به دنبال تفریحات آبی ، قایق سواری ؛ جت سواری ، شیرجه ، دوچرخه سواری و ... هستید ، تبریک میگم ، شما به مقصد درستی آمده اید .

@val3

پارک ملی مانوئل آنتونیو ، کاستاریکا

کاستاریکا به خاطر زیبایی بی حد و اندازه اش سرتاسر دنیا شهرت داره ، یکی از پارک کوچک کاستاریکا ، پارک ملی مائول آنتونیو است که نمیشه آن را با کوچک بودنش قضاوت کرد ، این پارک با وجود کوچک بودنش ، بی نهایت زیباست و شهرتی جهانی دارد . جنگل های استوایی ، کوه های سنگی و صخره ای و سواحل شنی نمونه هایی از طبیعت بی حد این پارک است . در این پارک حیواناتی چون تنبل ، ایگوآنا و ... زندگی میکنند . قایق سواری ، اسب سواری و غواصی در این پارک به شدت محبوب است . مانوئل از لحاظ قدمت و تاریخ یک قرن کوچک تر از یوسمیتی است .

@val3

پارک ملی کاکادو ، استرالیا

جاذبه شماره یک متعلق به پارک ملی کاکادو در استرالیاست که حدود 50.000 سال از افتتاح آن میگذرد . نقش های حک شده بروی دیواره های غار نشان می دهد که قبلاً زیست گاه غارنشینان بوده است ، گونه های مختلفی از حشرات ، خزندگان ، پرندگان و ماهی ها در این پارک ملی زندگی میکنند .

@val3

تصاویر

grandcanyoin.jpg kanadaslide1.jpg lakedistrict.jpg Untitled-1costar5ikca.jpg Untitled-1kakadu.jpg Untitled-1newsland.jpg Untitled-1oniktochinbood.jpg Untitled-1shilipark.jpg Untitled-1switzerland.jpg Untitled-1tanzania.jpg Untitledfujoooi.jpg Unyoudifmryititled-1.jpg