ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

ساگراد فامیلیا | بارسلون

این کلیسا یکی از عجایب برتر گردشگری کشور اسپانیا می باشد این کلیسا که در شهر بارسلون اپانیا ساخته شده از شهرتی جهانی برخوردار است استارت ساخت این کلیسا در سال 1882 خورده شد و تا سال 2026 تمام نخواهد شد طراحی اولیه این کلیسا به عهده " آرنتونیو گانودی " بوده است که 15 سال آخر عمرخود را صرف ساخت این کلیسا کرده است ساگراد فمیلیا به معنی خانواده مقدس کاتالان ها میباشد. این کلیسا بدون شک یکی از عجیب ترین کلیساهای جهان میباشد این کلیسا و ظاهر عجیب غریب و غول پیکر آن سالهای سال است که در شهر بارسلون اسپانیا در حال ساخت است این کلیسا 130 سال که در حال ساخت است و این پروسه طولانی ساخت این کلیسا باعث شهرت بیشتر این کلیسا شده است . ساگراد فامیلیا یک کلیسای جامع نیست ولی ابتدا قصد بر این بود که این کلیسا یک مجموعه جامع باشد این کلیسا دارای 18 مناره عظیم هفت کلیسای کوچک و سه نمای اصلی باشکوه میباشد ،این کلیسا داراری طرفیت بیشتر 1100 خواننده کر را دارد و 6 ارگ بزرگ به راحتی در این کلیسا به منظور بهبود بیشتر کیفیت موسیقی وجود دارد . این کلیسا به زشت ترین ساختمان جهان هم شهرت دارد این لقب به این کلیسا توسط " جورج اوورل " داده شده است

ساگراد فامیلیا | خانواده مقدس

اولین سنگ این کلیسا در سال 1882 پی ریزی شد که حاصل زحمت های یک کتابفروش پرهیزکاری به نام " جوزف ماریا بارکوبلا " بوده است معماری اصلی این کلیسا که " فرانچسکو پاولا " بوده است شروع طراحی این کلیسا را به سبک گوتیک کرد ولی بعد از یک سال از این کار استعفا داده و ادامه طراحی به عهده آرنتونیو گانودی ( معمار مشهور اسپانیایی ) افتاد . این کلیسا بدون کمک دولت و با کمک های مردمی ساخته می شود و ورودی این کلیسا از 10 تا 50 یورو میباشد . ساخت نمای نصائب در سال 1952 با نظارت 3 تن از هم رده های آرنتونیو گانودی شروع شد . ساختمان نمای تولد مسیح با برج های سر به آسمان رسیده بیشتر سطح این کلیسا نمایی از تولد مسیح میباشد که با مجسمه های مختلف پوشیده شده است یکی از شناخته شده ترین معماری های جهان این کلیسا عظیم الجثه میباشد .

ارتفاع برج های ساگراد فامیلیا 100 متر میباشد و با وجود ساخت انواع برج های بلند در شهر بارسلون بازهم این کلیسا از ورودی شهر تا انتهای شهر مشخص است .

تصاویر

An item with the same key has already been added. Key: text