عضویت در خبرنامه

محله های استانبول را بیشتر بشناسیم

استانبول، شهری نیمه آسیایی،نیمه اروپایی و مرز این دو قاره است. در قلب این شهر، تنگه‌ی بُسفُر قرار دارد که محل تلاقی دریای سیاه، دریای مرمره و خلیج گلدن هورن (شاخ طلایی) است و منظره‌ی فوق‌العاده‌ای هم دارد که نظر توریست ها را به خود جذب کرده و جاذبه توریستی استانبول محسوب می گردد.

استانبول، در زمان حکومت رومیان، امپراتوری روم شرقی و عثمانی‌ها، پایتخت آناتولی و ترکیه بوده است. وجود موزه‌ها، مسجدها،کاخ‌های باشکوه، بازارها و طبیعت زیبای شهر، استانبول را تبدیل به یکی از توریستی‌ترین شهرهای جهان کرده است؛ چنان‌که در سال ٢٠١٠ میلادی لقب پایتخت فرهنگی اروپا را گرفت.

موقعیت جغرافیایی استانبول

شهر استانبول در ساحل دریای مرمره قرار دارد و تنگه بسفر که این دریا را به دریای سیاه متصل می‌کند، از وسط این شهر عبور می کند. بخش غربی شهر استانبول در قاره اروپا (شبه جزیره تراکیه) و بخش غربی آن در آسیا (شبه جزیره آناتولی) واقع است. وسعت شهر استانبول ۱۵۳۹ کیلومترمربع است.

آب وهوای استانبول

تابستان‌های گرم و مرطوب و زمستان‌های سرد، بارانی و برفی ویژگی آب و هوای استانبول است. میزان بارش سالیانه استانبول به طور میانگین ۸۷۰ میلی متر است. میزان رطوبت نيز اغلب زیاد است.

اماکن دیدنی وجذابیتهای استانبول

بیشتر مکان‌های عمومی برای شنا کردن در شهر در باکرکوی ، کوجوک جکمجه سارییی و بوسفروس می‌باشند. در بیرون شهر جزایر پرینسس دریای مرمر، سیلیوری و توزلا مانند کیلیوس و سیله در دریای سیاه وجود دارد. جزایر پرینسس، آدالاری، پرنس گروهی از جزایر دریای مرمر، جنوب کارتال و پندیک هستند. کاج و سبک نئوکلاسیک کاج سنگی و هنر عصر جدید روش عمارت‌های بزرگ تابستانی عصر عثمانی از قرن‌های نوزدهم و بیستم، کالسکه‌های اسبی و رستوران‌های ماهی یک هدف عمومی را تشکیل می‌دهند. آن‌ها می‌توانند توسط معبر قایق‌ها و معبرهای پر سرعت دنیز اوتوبوسو از امینونو و کارتال برسند. ۹ جزیره، در ۴ منطقه قرار گرفته‌است. سیله یک منطقه و پناهگاه ساحلی ساخته شده و مشهور ترکیه در دریای سیاه، در ۵۰ کیلومتری استانبول است. کیلیوس یک پناهگاه ساحلی آرام است که از درب شمالی اروپایی بوسفروس در دریای سیاه دور نیست. محل خوبی برای شنا کردن است و در سال‌های گذشته در میان ساکنین استانبول به عنوان مکانی برای گردش عمومی بوده‌است. کیلیوس یک پارک ساحلی همراه با رستوران‌ها می‌باشد. مجله نیوزویک اخیراً استانبول را شهر متصل کننده اروپا نامیده‌است. بعد از

تقسیم بندی شهر استانبول

مناطق توریستی شهر استانبول را خوبه بشناسید تا بتوانید برای گشت شهر استانبول و تور استانبول برنامه ریزی خوبی داشته باشید منطقه آدالار ، باکير کوي ، بشيکتاش ، بيکوز ، بي اوغلو ، امين اونو ، ايوب ، فاتح ، قاضي عثمان پاشا ، کادي کوي ، کاغذ خانه ، کارتال ، کوچک چکمجه ، پنديک ، ساري ير ، شيشلي ، عمرانيه ، اسکودار ، زيتون بورنو ، بيوک چکمجه ، چاتالجا ، سيليوري ، شيله ، آوجيلار ، باغ چيلار ، باغچي اولر ، بايرام پاشا ، اسنلر ، گون گورن ، مال تپه ، سلطان بيلي ،

منطقه تکسیم استانبول Taksim-regional :

این محله قلب استانبول است . در قسمت اروپایی استانبول واقع شده و در ضمن معروفترین قسمت برای توریستهایی که از استانبول دیدن می کنند چون چسبیده به میدان تکسیم خیابان استقلال و بی اوگلو واقع شده که رستورانهای مختلف ، مراکز خرید ، سینما ، تاتر و دیسکو های متعدد در آن واقع هستند .

گفته می شود که روزانه حدود 3 میلیون نفر از این منطقه گذر می کنند . همچنین تعداد زیادی هتل نیز در این منطقه و اطراف آن وجود دارند

مرکز تجاری شهره، به همه مناطق استانبول وسیله نقلیه داره و بخاطر اینکه در جای بلندی واقع شده، نمای خوبی از شهر و بوسفور به شما میده، بخصوص هتل های مرتفع.

منطقه آکسارای استانبول aksaray-istanbul-area :

این منطقه چسبیده به منطقه لا له لی قرار دارد . در این منطقه که بافت قدیمی دارد و پر از کوچه و پس کوچه نیز می باشد هتل ها و مغازه های زیادی واقع شده است

منطقه آکسارای استانبول یکی از مناطق اصلی تولید و پخش عمده پوشاک و کیف و کفش استانبول می باشد. این منطقه که اکثر قریب به اتفاق تولیدی های کفش استانبول و حتی ترکیه در این منطقه واقع است قطب تولید کفش ترکیه محسوب می گردد.

منطقه لاله لی استانبول laleh-lee-istanbol-area :

جزو قدیمی ترین و شلوغ ترین مناطق شهر است . پر از مغازه ها و غذاخوریهای مختلف و هتل های ارزان قیمت است به دلیل ارزان بودن هتل ها در این منطقه بسیار شلوغ است

منطقه بشیکتاش استانبول besiktas-district-of-istanbul :

این منطقه در جنوب تنگه بسفر و در قسمت اروپایی استانبول واقع شده است . جزو محله های قدیمی و پر جمیعت استانبول می باشد .

منطقه شیشلی استانبول sisli-istanbul-area :

این منطقه با تکسیم فاصله زیادی ندارد اما مثل میدان تکسیم دسترسی راحت به همه چیز امکان پذیر نیست . البته اگر شهر استانبول رابشناسید از کوچه و پس کوچه ها می توانید سرعتر به مراکز خرید و رستورانهای تکسیم برسید

منطقه سلطان احمد استانبول istanbul-sultan-ahmed-area :

این محله جزو قدیمی ترین مناطق ا ستانبول است و اگر به دوست دارید به جاهای تاریخی و دیدنی استانبول نزدیک باشید هتل محل اقامت خود را در این منطقه انتخاب کنید . اسم این منطقه از مسجد معروف سلطان احمد گرفته شده است . چون در رنگ آمیزی داخلی این مسجد از رنگ آبی کبود استفاده شده به آن مسجد کبود نیز گفته می شود . در رابطه با این مسجد می گویند زمانی که سلطان احمد دستور ساخت آن را داد به معمار سفارش ساخت مسجدی با تلفظ می شود را داد اما معمار این کلمه را به اشتباه altinمناره های طلا که در زبان ترکی که در ترکی عدد شش است شنید و مسجدی با 6 مناره ساخت . پس از پایان آن همه Alty سلطان را مواخذه کردند که این بنا را در رقابت با مسجد کعبه در مکه که در آن زمان 6 مناره داشت ساخته است و سلطان برای جلوگیری از مشکل هزینه ساخت یک مناره بیشتر را در مسجد مکه پرداخت کرد تا آن 7 مناره داشته باشد .

محله فیندیک زاده استانبول istanbul-finik-zadeh-neighborhood :

این منطقه نیز بعد از تقسیم جزو مناطق توریستی استانبول به حساب می آید . در این منطقه مراکز خرید فراوان ، رستورانها و کافه تریاهای متعدد وجود دارد . که تا دیر وقت باز هستند و می توانید از قدم زدن و خرید در این منطقه لذت ببرید

مراکز خرید استانبول

مهمترین خرید استانبول پارچه و پوشاک و البسه است. برای خرید پوشاک و پارچه بهترین نقطه خیابان استقلال ، خیابان جمهوریت و خیابان روملی است. خیابان استقلال از جمله معروف ترین خیابان های شهر استانبول است که یک سر آن به میدان تقسیم یا تکسیم می رسد. آخرین دست آوردهای صنعت پوشاک و کیف و کفش به چشم می خورد. مرکز خرید آتاکوی گالریا در منطقه آتاکوی آک مرکز و مرکز خرید کاروسل در منطقه کیرکوی را نیز نباید از قلم برای خرید استانبول بیاندازید. اما خرید در استانبول به اینجا ختم نمی شود. مراکز خرید از جمله پاساژ اطلس ، مرکز خرید کاپیتول در بخش آسیایی استانبول ، خیابان بغداد و خیابان بهاریه نیز برای خرید حائز اهمیت هستند.

بازار صحاف ها که ترک ها با آن صحالفلار و چنیار آلتی در منطقه بیازیت از جمله مراکز خرید دیگر است. بازار هرهر مرکز خرید مبلمان و دکوراسیون خانه است. از بازارهای دیگر می توان به بازار روز کوچه چوکورجوما در منطقه جهانگیر کوچه بوبوک حمام در منطقه اسکودار ، ایستگاه بازار در منطقه کادیرکوی و محله مابین امین اونو نیز اشاره کرد.

olivium Shopping Mall

دهمین مرکز خرید ترکیه olivium نام دارد که د

از دیگر بازارهای قدیمی و معروف استانبول می توان به موارد زیر اشاره نمود

بازار ادویه فروشان

این بازار که به بازار مصری ها نیز موسوم است یکی از بازارهای رنگارنگ و دیدنی استانبول است که دارای جاذبه های دیدنی و تماشایی زیاد نه تنها از نظر قدمت بلکه از لحاظ رنگ شکل فروشگاهها و محصولات ارائه شده در آن است که به عنوان دومین بازار مهم استانبول بعد از بازار یزرگ است.

نام این بازار به واسطه تاجران مصری است که در زمان گذشته در این بازار فعالیت اقتصادی داشته اند.

این بازار در سال 1660 میلادی ساخته شده است و شامل 88 باب فروشگاه می باشد که در آن انواع و اقسام ادویه ها , سبزیجات خشک و سایر میوه های خشک شده را ارائه می کنند.

ARASTA BAZAAR

این بازار در پشت مسجد آبی و جنب موزه موزائیک و در قسمت قدیمی شهر واقع شده است. این بازار یا بازار ساده و قدیمی شهر است که در آن انواع صنایع دستی ارائه می گردد.

این بازار دارای حدود 40 باب مغازه در اطراف خیابان می باشد که تعدادی از دست فروشان محلی نیز آنان را احاطه کرده اند و انواع صنایع دستی و سنتی را به مسافران ارائه می کنند.

این بازار در قرن 17 میلادی ساخته شده است که در زمان حکومت عثمانی در ابتدا به عنوان محل نگهداری اسبها یا اسطبل م

رستوران های استانبول

Khorasani Restaurant

آدرس: Neighbourhood: Alemdar Ticarethane Sok, No 39/41 | Divanyolu Cad., Istanbul, Turkey

Amedros Cafe & Restaurant

تلفن : +90 212 522 83 56

آدرس : Alemdar Divanyolu Cad Hoca Rustem Sok No / 7 | Sultanahmet

Imbat Restaurant

تلفن : +90 212 520 71 61

آدرس : Sirkeci Hudavendigar, Istanbul 34120, Turkey

Yaka Balik Restaurant

تلفن : 90 212-5273889

آدرس : Yeni Galata Koprusu No:6 | Eminönü Merkez, Eminönü, Istanbul 1111

antakya cafe restaurant

تلفن : +902125180117

آدرس : Yeniceriler cad. mimar hayrettin mah. | divani ali sok. no:12/c posta kodu:34126, Istanbul 34400

Sultanahmet Fish House

تلفن : 90 212 527 44 41

آدرس : Alemdar Prof. K. Ysmail Gurkan Caddesi No: 14, Istanbul 34400

Matbah Ottoman Palace Cuisine

تلفن : +90-212-514 61 51

آدرس : Cankurtaran Caferiye Sokak No 6/1 Sultanahmet, Istanbul 34400

Pasha Cafe & Pub

تلفن : +902125142931

آدرس : Sultanahmet Alemdar Mah. Divanyolu Cad. No 64 | Sultanahmet - Fatih, Istanbul

Tria Elegance Restaurant

تلفن : 902125184518

آدر

جاذبه های توریستی استانبول

کاخ توپ کاپی

کاخ توپکاپی که در طول قرون 19-15 در مرکزامپراطوری عثمانی قرار داشته است. ساختمان جدید کاخ توپکاپی از سال 1466 شروع و درتاریخ 1948 و پیش از فوت سلطان محمد فاتح در سال 1478 ساخته شده است

خانه سلیم مست كه پس از آنكه مشروب بسیاری خورد درحمام غرق شد و خانه ابراهیم دیوانه كه پس از چهار سال زندانی شدن در قصر قفس، عقل خود را از دست داد. خانه داستان‌های رنگارنگ و قصه‌های سلاطین. کاخ توپ‌کاپی در محل تلاقی تنگه بسفر ، خلیج شاخ طلایی و دریای مرمره قرار گرفته است. این کاخ متعلق به قرن ۱۵ تا ۱۹ میلادی و دوران امپراطوری عثمانی است. این کاخ توسط محمد فاتح در ۱۴۵۳بنیان شد و تا درگذشتش در سال ۱۴۸۱ در آن زیست. پس از او محل زندگی سلاطین ودولتمردان عثمانی بود و محمد دوم آخرین امپراطوری بود كه در آن خانه كرد. توپ‌كاپیاز میان قرن‌ها بزرگ‌تر شد و چهره عوض كرد اما بنیان چهار باغ او همان ماند كه بود. كاخ دارای باغ بسیار باشکوهی است.

در سمت راست کاخ درختان سرو قرار گرفته و مطبخ‌های کاخ نیز در همین سمت جای گرفته‌اند. امروزه از این محل به عنوان نمایشگاهی ازمجموعه‌های کریستال، نقره و ظروف چینی که مربو

هتل های استانبول

هتل هیلتون *5 HILTON HOTEL *5

هتل رنسانس *5 RENAISSANCE HOTEL *5

هتل دمارمارا *5 THE MARMARA HOTEL *5

هتل شرایتون *5 SHERATON HOTEL *5

هتل ددمان *5 DEDEMAN HOTEL *5

هتل کرون پلازا*5 CROWN PLAZA HOTEL *5

هتل لمردین *5 LE MERDIEN HOTEL *5

هتل گرند جواهر *5 GRAND CEVAHIR HOTEL *5

هتل سویس هتل *5 SWISSOTEL HOTEL *5

هتل گرند حیات *5 GRAND HYATT HOTEL *5

هتل الیت وورد *5 ELITE WORLD HOTEL *5

هتل رامادا پلازا *5 RAMADA PLAZA HOTEL *5

هتل تایتانیک *4 TITANIC HOTEL *4

هتل گرین پارک *4 GREEN PARK HOTEL *4

هتل پارک سیتی *4 PARK CITY HOTEL *4

هتل پارک رویال *4 PARK ROYAL HOTEL *4

هتل کریستال *4 CRYSTAL HOTEL *4

هتل فرونیا *4 FERONIYA HOTEL *4

هتل کروانسرای *4 KERVANSARAY HOTEL *4

هتل آیبیس *4 IBIS HOTEL *4

هتل کارلتون *4 CARLTON HOTEL *4

هتل گلدن پارک *4 GOLDEN PARK HOTEL *4

هتل گلدن ایج 1 *4 GOLDEN AGE 1 HOTEL *4

هتل گلدن ایج 2 *4 GOLDEN AGE 2 HOTEL *4

هتل میم *4 MIM HOTEL *4

هتل مترو پارک *4 METRO PARK HOTEL *4

هتل گرند خلیج *4 GRAND HALIC HOTEL *4

هتل یوروپلازا *4 EURO PLAZA HOTEL *4

هتل آل سی

توضيح فارسي : تور های تفریحی ترکیه | پرواز ترک و ایرانی

تورلحظه آخری استانبول | تور استانبول پاییز،زمستان 98

=========================

تور لحظه آخری استانبول | تور استانبول پاییز 98 | تور آفری ترکیه

تصاویر

Hagia-So000phia.jpg 38998880006.jpg 14260000774525.jpg shutterstock_138413342-100000.jpg 1102177771ffyz3.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text