ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

منطقه بستکیه دبی | Al Bastakiya

دبی یکی از شهرهای مدرن و پیشرفته امارات متحده عربی است اما برای شناخت آن نباید از تاریخ و سنت این شهر چشم پوشی کرد. در این مقاله به یکی از مناطق دبی که از مناطق تاریخی و قدیمی این شهر نیز هست می پردازیم.

در دهه ۱۶۹۰ میلادی تجار امارات محله ای در روستای بستکیه با ۶۰واحد مسکونی را بنا کردند. فاصله بین این منازل توسط بادگیرهای خشتی و کوچه های کم عرض و باریک پر شده و صاحبانی ایرانی داشتند. این روستا در راستای نهر دبی نیز واقع شده است.

معماران برای ساخت خانه های محله بستکیه از سنگ های مرجانی گرفته شده از دریا ، آهک، گچ ،چوب درخت نخل و ساروج استفاده کردند.اتاق های منازل این منطقه دارای پنجره هایی با ارتفاع هستند که از سقف تا کف اتاق کشیده شدند.

منطقه بستکیه دبی | Al Bastakiya

تعداد زیادی از خانواده ها با تغییرات منطقه که با کشف نفت آغاز شد به شهر پیشرفته و اعجاز انگیز دبی نقل مکان کردند . جهت توسعه و رشد یک مجتمع اداری جدید در اطراف این منطقه ،در اواخر دهه ۱۹۷۰ نیمی از آن را خراب کردند و از بقیه منازل جهت انبار یا منزل کارگران استفاده می کردند .

شهرداری دبی در سال ۱۹۸۹ دستور خراب کردن خانه های به جا مانده بستکیه را صادر کرد. در همان دوره معمار انگلیسی به نام رینتر اتر منزلی که در آن اقامت داشت را بازسازی کرد. همچنین او برای لغو این دستور کمپینی آغاز کرد و نامه ای برای پرنس چالرز ارسال نمود .پرنس چارلز که قرار بود از دبی دیدن کند، به محض وارد شدن به این شهر خواست که بستکیه را مشاهده و در مورد آن با رینتر اتر صحبت کند. نتیجه این مذاکره و بررسی پابرجا ماندن منطقه بستکیه در دبی شد.

شهر دبی می خواهد این محله را تحت عنوان یک دهکده توریستی در معرض دید گردشگران قرار دهد ، به همین خاطر پروژه نوسازی بناهای قدیمی محله بستکیه را در سال ۲۰۰۵ توسط شهرداری آن منطقه شروع کرد.

اگر عازم این شهر زیبا و جذاب هستید بازدید از خانه ها و محله های این منطقه را از دست ندهید.

تصاویر

28439-program-sen08138.jpg burj08133terrace-aerial-2-hero.jpg 081333ue-water.jpg Dub088813rge.jpg d081333arina.jpg image1088813.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text