ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

نکاتی که قبل از پرواز باید بدانید

خیلی از مردم هستن که از پرواز و سفر با هواپیما ترس دارن مخصوضاً اگه دفعه اولتون باشه که با هواپیما سفر می کنید ولی جالبه بدونید که هرچی بیشتر سفر کنید بیشتر می ترسید ! ما این جا یه سری نکات قبل پرواز رو برای آرامش بیشتر ، آماده کردیم با ما باشید:

اولین چیزی که همه در موردش شنیدیم سیگنال موبایله ، که تا سوار شدیم همه پرسنل و ... میگن که لطفاً گوشی خود را خاموش کنید ولی در واقع این در مورد ایرلاین های قدیمی صدق میکنه که علتش هم این بود که سیگنال موبایل باعث نویز تو پیام هایی که برج مراقبت و خلبان رد وبدل میکردن میشد و امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی خیلی از ایرلاین ها دیگه حساسیتی رو این موضوع ندارن و میتونین با خیال راحت از گوشیاتون استفاده کنید .

@val3

مورد بعدی که کسایی که سفر کردن زیاد باهاش مواجه شدن ، صندلی چرخ داره ! از هر 10 نفری که از این صندلیا استفاده میکنه فقط 1 نفر اونا بهش احتیاج دارن و بقیه فقط برای اینکه زودتر سوار شن از این کلک استفاده می کنن که به این عمل پرواز جادویی گفته میشه و قانون فدرال تعیین کرده که کسایی که به این صندلیا احتیاج دارن میتونن از این صندلیا استفاده کنن ولی اینکه واقعا کی احتیاج داره و کی نداره اهمییتی برای خدمه و ... نداره .

میدونستین جعبه سیاه هواپیما نارنجیه؟ یا اینکه باک هواپیما تو بال هاشه ؟ یا این این سوراخ ریزی که رو پنجره ها هست واسه چیه؟ این سوراخ ها واسه تعدیل هوای بیرون و داخله که از فشار هوا شیشه ترک نخوره و نشکنه !

@val3

میدونستین سگ ها از پرواز میترسن و البته قبل این سوارشن باید روز خرید بلیط وزن ، ابعاد ، سن و ... سگتون رو اعلام کنید تا قفس مخصوص پرواز براشون طراحی بشه و اگه زیر 8 کیلو باشه میتونید پیش خودتون تو پرواز و اگر بالای 8 کیلو باشه کارگو میشه ( انبار نگهداری میشه ) والبته جالبه بدونید که اگه با سگتون سفر میکنید و مقصدتون مسیریه که نیاز به ویزا داره باید برای سگتون هم ویزا یا معرفی نامه بگیرید

میدونستین زیر تابلوی دستشویی بغل در دستشویی یه کلید هست که حتی اگه در از داخل قفل باشه با زدن اون کلید باز میشه؟

میدونستین غذایی که خلبان ها میل میکنند باید با اون یکی خلبان و سایر خدمه متفاوت باشه و اون ها اجازه خوردن غذا در خانه و یا آوردن غذا از خانه رو ندارن !

خیلیا از رعد و برق میترسن ولی وقتی دارین پرواز میکنید سیگنال ها و نویز های هواپیما ممکنه باعث ایجاد رعد و برق بشن و هیچ مشکلی پیش نمیاد .

در هر سفر روی چمدون برچسب میخوره و اگه شما برچسب های قدیمی رو از چمدونتون جدا نکنید ممکنه چمدونتون برگشت بخوره و یا اصلا داخل هواپیما نشه !

اما تمیزی هواپیما ! اونقدری که به نظر میاد همه چی تمیز نیست روی میزا ممکنه مادرا پوشک بچه تمیز کرده باشن ، هندسفری ها با وجود اینکه داخل بسته هستن و نو به نظر میاد ولی نو نیست قبل از هر پرواز تمیز و بسته بندی مجدد میشه ! و البته سعی کنید نوشیدنی هایی سفارش بدین که بسته بندی بطری داشته باشه چون به تمیزی فنجون ها نمیشه اطمینان کرد .

و آخرین مورد اینکه شما وقتی روی اقیانوس قرار میگیرید از هر راداری خارج هستید زمانی که در 240 کیلومتری دریا هستید پوشش رادار محو و فقط کادر پروازی با برج مراقبت در تماس قرار میگیرد .

تصاویر

Emirates-Airline-0311.jpg 113203110311.jpg planeexpert0311.jpg how-to-navigate-0311.jpg 161130311.jpg Untitled-1finalaaaaaal.jpg Untitled-1parsallll.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text