ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

جریان جمعه سیاه چیه ؟

قرن هاست حرف رنگ سیاه که میاد همه یاد بد شگونی و نحسی و غم میفتن اما این بار داستان متفاوت است قطعا بارها و بارها اسم جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی به گوشتان خورده است این جمعه ی سیاه آخرین جمعه ماه نوامبر میباشد به عبارت دیگر فردای روز شکر گذاری 26 نوامبر میباشد. این رسم ویژه ایالات آمریکا میباشد و از جمعه سیاه تا شروع سال میلادی جدید فرصتی است برای خرید و آماده شدن برای سال نو میلادی که با خرید کریسمس مصادف میشه این روز یک تعطیل رسمی نیست ولی کارمندان و تمام مردم آخرین جمعه نوامبر را مرخصی گرفته و خودشان برای جمعه سیاه آماده میکنند . در تمام روز جمعه سیاه کلیه فروشگاه های ایالات متحده از 4 صبح تا پاسی از شب به فروش مشغول میشوند . در جمعه سیاه اجناس به طور کاملا باور نکردنی ارزان میشوند کلیه اجناس از پوشاک ، خوراک ، لوازم خانگی و ... بالاتر از 70% آف میخورند ... در ادامه به توضیحات بیشتر میپردازیم.

خرید و فروش در جمعه سیاه

جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی ( black Friday ) فرصتی است سالی یک بار برای فروشندگان مختلف تا از اجناس جمع شده در انبار راحت شوند طبق آمار های اعلام شده فروش فروشندگان مختلف در جمعه سیاه ، بیکاری و کساد بازار در کل سال را جبران میکند بین فروشندگان مختلف رقابتی هیجان انگیز برای فروش هرچه بیشتر در جریان است به طور کلی جریان این جمعه سیاه ارائه تخفیف های باور نکردنی بر همه نوع محصولات میباشد . ارائه تخفیفات به حدی میرسد که بعضا به قتل و تیراندازی ختم میشود جمعه سیاه فرصتی است برای خرید کالاهای لوکسی مانند تلویزیون ، کنسول بازی و لوازم خانگی مختلف که به شدتی باور نکردنی ارزان میشوند در بعضی موارد حمله مردم به فروشگاه ها موجب شکستن در های فروشگاه میشوند فروشندگان تخفیف کالاهای گران قیمت را دور براستر ( Door Bruster ) نامیده اند .

فروشگاه اینترنتی

این حراج مختص فروشگاه های فیزیکی نیست بلکه تماما فروشگاه های آنلاین نیز اجناس خود را به پایین ترین قیمت عرضه میکنند . بسیاری از فروشگاه های معروف آنلاین با ارائه تخفیف های بالای 60 درصد کلیه اجناس خود را در یک روز به فروش میرسانند . جمعه سیاه با بیشتر از 10 سال سابقه در سراسر آمریکا برگذار میشود و فروشگاه های آنلاین هرساله باارائه تخفیف بیشتر ، فروشی بی نظیر را تجربه میکنند . فروشگاه های معروفی مثل علی بابا ، آمازون و آی بای از فروشندگان بزرگ آنلاین هستند . جالب است بدانید ایرانیان نیز حتی میتوانند در جمعه سیاه شرکت کنند و از آفر های استثنایی آن استفاده کنند .

تصاویر

Black-Fr.jpg 635839821.jpg rakuten-u.jpg blackfri0000.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text