ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

نکاتی که نیاز است قبل از سفر به دبی بدانید !

دبی

دبی که یکی از امیر نشین های هفت گانه امارات متحده ی عربی میباشد بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و بعد از ابوظبی تنها با در بر داشتن 5% خاک امارات متحده عربی ، دومین امارت بزرگ به شمار می آید .

تاسیسات و پیشرفت ها :

سیاست و تجارت :

دبی با در برداشتن درآمد نفت که 6% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل میدهد با سایر امارات متحده تفاوت چشم گیری پیدا کرده است . منطقه آزاد جبل علی ، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد ، اعطای اقامت ، صدور مجوز کالا، ترانزیت مسافر و کالا درصد بالایی از درآمد دبی را تشکیل میدهد .

موقعیت مکانی :

بعد از اینکه تاسیسات و پیشرفت های زیادی در صنایع و فعالیت های مختلف رخ داد توجهات زیادی معطوف این شهر تجارتی شد .

منابع :

این شهر در خط تقاطع اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده است که دسترسی بی نظیری به این شهر میدهد . دسترسی فوق العاده این شهر باعث شده که پرواز ها از اکثر پایتخت ها و شهر های مهم به فرودگاه دبی پرواز مستقیم داشته باشند .

بیش از 80 خط هواپیمایی به فرودگاه بین المللی دبی پرواز رفت-برگشت دارند که این فرودگاه را به یکی از شلوغ ترین فرودگاه ها تبدیل کرده است . دبی به دلیل مرکز خرید خاورمیانه اش شهرت پیدا کرده است . سالانه تعداد زیادی توریست از گردتاگرد جهان به سمت دبی جلب میگردد .

فستیوال :

دبی بندری است گردشگری ترکیبی از جاذبه های مدرن و پیشرفته و جاذبه های تاریخی و طبیعی . دهکده فرهنگی دبی که شامل موزه های هنری ، کتابخانه های مملو از کتاب های نادر و کمیاب ، مدارس رقص و موزیک و فضاهای باز برای تفریح و استراحت میباشد یکی از مهم ترین دلایل غنی ساختن فرهنگ دبی است . از سالن های تائتر دبی میتوان به تالار سلطنتی ، تئاتر جامعه دبی و تئاتر مدینه که میزبان بسیاری از فیلم ها و مراسم های بزرگ کشور های غربی میباشد اشاره کرد . جشنواره بین المللی فیلم دبی هر ساله در این شهر برگذار شده و ستاره های دنیا ، سالانه از این جشنواره دیدن میکنند .

زبان و فرهنگ :

فستیوال خرید دبی که به مدت یک ماه از ماه ژانویه برگزار میشود در این فستیوال کل امارات به مرکز خرید بزرگی تبدیل میشود که علاوه بر خرید و گردش ، این فستیوال در برگیرنده برنامه های موسیقی نمایشگاه های هنری و رقص محلی میباشد برای کسانی که سالانه از این شهر بازدید میکنند فرهنگ این شهر بعد از خرید در درجه دوم اهمییت قرار دارد .

زبان رسمی مردم دبی عربی میباشد اما مردم این شهر به زبان های انگلیسی، هندی ، اردو ، مالایی و تمیل مسلط هستند . دین و مذهب رسمی این شهر اسلام میباشد البته تعداد زیادی هندی ، سیک و مسیحی در دبی وجود دارد.

مساحت این شهر 4.144 کیلومتر مربع میباشد این شهر جمعیتی معادل 1.500.000 نفر دارد واحد پول این شهر درهم میباشد و پیش شماره این شهر 971+ میباشد .

تصاویر

dubai-in-24-111.jpg 25656562.jpg activity5112.jpg dubai63636.jpg atlantis-the-202021.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text