ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

همه چیز در مورد هندوستان

هند با جمعیت حدود 1.180.000.000 نفر دومین کشور پر جمعیت دنیا است و نزدیک به یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده است ، تنوع نژادی ، فرهنگی ، زبانی و مذهبی به این کشور چشم اندازی شگرف از همزیستی مسالمت آمیز میان اعتقادات گوناگون بخشیده است نژاد مردم هند شامل : 72% هندو آریائی ،25% دراویدی و 3% نژاد زرد است که این نژاد ها بر اساس شرایط مکانی ، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند .

غذاهای محلی هندی :

پول رایج هند :

واحد پول هند در کشور هندوستان ( روپیه ) و یا (INR ) میباشد و سکه هارا در هندوستان ( پیسا ) میگویند . یک روپیه از 100 پیسا تشکیل میشود . سکه های رایج هند در حال حاضر شامل سکه های 25 پیسا ، 50 پیسا ، 1 روپیه ، 2 روپیه ، 5 روپیه ، و اسکناس های 5 ، 10 ، 20 ، 50 ، 100 ، 500 ، 1000 روپیه مورد استفاده قرار میگیرند هر دلار آمریکا تقریبا برابر 49 روپیه است.

صنایع دستی هند :

یکی از مشخصات اصلی غذاهای هندی تند و تیز بودن آنهاست و بیشتر مورد علاقه کسانی است که غذای تندو تیز دوست دارند . فلفلی که در غذاهای هندی استفاده میشود فلفل سیاهی است که در سرزمین هند کاشته میشود .

فلفل سیاه علاوه بر اینکه به غذا های هندی طعم تندی میبخشد ، عطر خاصی هم دارد مردم شمال هند عادت دارند غذاهایی با تندی کمتر مصرف کنندو تند ترین غذاها مربوط به جنوب هند میباشد.

هندوها رسم دارند با دست غذا بخورند و این رسم در بین ثروتمندان هندی نیز هنوز اصالت خود را حفظ کرده است . ظرف غذای آن ها معمولا یک سینی گرد و صیقلی شده به نام تالی است که چندان ظرف بزرگی نیست .

خانواده های ثروتمند تالی های از جنس طلا و نقره دارند ولی تالی هایی از جنس روی ، مس و برنج هم هنوز در میان مردم رایج است .

از جمله معروف ترین و لذیذ ترین غذاهای هندی میتوان به خورش کاری، چاول گوشت ، چاول مرغ و چاول ماهی ، سنبوسه ، چپانی ، پاپدوم ، شیربرنج شیرین ، گلاب جامان ، چوته کفته ، دال عدس و ... اشاره کرد .

هند کشوری غنی از لحاظ سنت ، رنگ و زبان است و امروزه صنایع دستی هند با تولید و صادرات انبوه ، طرفداران بسیاری پیدا کرده و جایگاه مناسبی را بازار های بین المللی در سطح جهان به خود اختصاص داده است .

از ویژگی های اصلی صنایع دستی هند پیوستگی گسترده آن با زندگی روزمره مردم و پاسخگویی به نیاز های آنان از جنبه های مصرفی و تزئینی و مذهبی است .

بهرگیری از چوب ، سنگ ، فلزات مختلف ، شیشه ، گل و حتی سرامیک سبب شده که صنایع دستی این سرزمین در سطوح جهان بی همتا باشد .

از صنایع دستی مطرح هند میتوان به گلدان ، شمعدان قلمدان و ظرف های دست ساز ، پارچه بافی ، تزئینات روی پارچه مانند زردوزی ، قلاب دوزی ، تکه دوزی ، شال بافی ، ابریشم بافی ، ملیله دوزی ، سرمه دوزی ، ساخت و تزئین ساری های مجلل ، تهیه و تولید جواهر آلات سنتی و مدرن اشاره کرد .

تصاویر

India-designstyle-india-m.png INDI77.jpg
An item with the same key has already been added. Key: text