عضویت در خبرنامه

درباره پکن و شانگهای چین

شانگهای به معنای دریاکنار و البته به طور دقیق تر "کنار و بالاتر" از دریا است. شانگهای به خاطر نزدیکی به یانگ‌تسه همیشه اهمیت داشته. چون به هر حال این یکی از بزرگترین رودهای دنیاست. اما چه شد که شانگهای به یکباره اهمیتی دو چندان پیدا کرد. قضیه به انگلیس‌ها ربط پیدا می‌کند. همان‌ها که در ایران و هند هم ید طولایی در انحصاری کردن تنباکو و چای و نفت داشتند. زمانی که انگلیسی‌ها اولین امتیاز انحصاری خود را در زمینه کشت و فروش تریاک، در سال ١٨٤٢، پس از جنگ تریاک، برقرار کردند، شانگهای بیشتر شبیه به دهکده‌‌ی کوچکی بود که اهالی‌اش از راه ماهی‌گیری و بافندگی روزگار می‌گذراندند.

انگلیسی‌ها با شانگهای کاری را کردند که بیل گیتس با صنعت کامپیوترانجام داد: از بالا تا پایین را تغییر دادند.

آن زمان غربی‌ها چشم طمع به منابع شانگهای و استفاده‌هایی که می‌شد از این بندر کرد، دوخته بودند. سر و کله‌ی فرانسوی‌ها در سال ١٨٤٧ در شانگهای پیدا شد، در سال ١٨٦٣ اختلافاتشان با انگلیس‌ها آن‌قدر بالا گرفت که به یک حل و فصل بین‌المللی و تنظیم معاهده ختم شد. اما فقط فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها نبودند، در سال ١٨٩٥ کم‌کم ژاپنی‌ها هم پیدایشان شد؛ شهر، به شهرک‌های خودمختاری تقسیم شده بود، که از قوانین چین تبعیت نمی‌کردند. تا سال ١٨٥٣ شانگهای از همه‌ی دیگر بندرهای چین سبقت گرفته بود و در ١٩٣٠ تعداد ساکنان خارجی شانگهای به ٦٠٫٠٠٠ نفر می‌رسید و شانگهای شلوغ‌ترین بندر بین‌المللی آسیا شده بود.

این شهر بر روی تجارت تریاک، ابریشم و چای پایه‌گذاری شد. بله ترکیب غریبی است، درست است. نام یکی از معروف‌ترین گروه‌های بازرگانی در شانگهای، جاردین ماتسون و شرکا بود. بله اسمِ غریبی است، درست است. در سال ١٨٤٨ گروه جاردین اولین زمینی که برای خارجیان به فروش گذاشته شده بود را خریداری کردند و توانستند خود را در یکی از هونگ‌ها (شرکت‌های کسب و کار) شانگهای رشد دهند. اهمیت این گروه به این دلیل است که آن‌ها اولین خارجیانی بودند که در شانگهای زمین خریدند و بعد هم نیروی کار بومی استخدام کردند. شاید این یکی نمونه‌های موفق سرمایه‌گذاریِ خارجی و استخدام نیروی محلی و انجام یک معامله‌ی دو سر برد در چین بود. چیزی که امروزه در این کشور عمومیت دارد و ابداً غیر عادی نیست.

شانگهای همچنین به حیاط‌خلوتی برای کشت تریاک و دلالانِ آن، قماربازی غیرقانونی‌ و روسپی‌‌گری که به وسیله‌ی دسته‌هایی گانگسترگونه در دل شانگهای اداره می‌شدند، تبدیل شده بود. شهر پر بود از دریانوردان آمریکایی، فرانسوی و ایتالیایی، ارتش انگلستان و ناوبرانِ ژاپنی. که قصدشان البته تجارت نبود!

پس از کودتای چیانگ کای‌شک بر ضد کمونیست‌ها در سال ١٩٢٧، کوئومین‌تانگ با خارجی‌ها و گانگسترهای شانگهای و همچنین کارخانه‌داران چینی و خارجی برای سرکوب ناآرامی‌های حزب کارگر هم‌دستی کردند. حزب کمونیست چین در سال ١٩٢١ در شانگهای تاسیس شده بود و البته، شهر را در سال ١٩٤٩ آزاد کرد. در طول انقلاب فرهنگی، کمونیست‌ها محله‌های کثیف شهر را ریشه‌کن کردند، صدها هزار معتاد به تریاک را توان‌بخشی کرده و کار کودکان و برده‌داری را حذف کردند. البته این پیشرفت‌ها به طور متناوب و آهسته حاصل می‌شد.

نابسامانی طولانی‌مدت شانگهای در اواخر ١٩٩٠، با اعلام برنامه‌های گسترش پودونگ، در بخش شرقی رودخانه‌ی هوانگ‌پو، رو به کاهش نهاد. آرزوی شانگهای این بود که به صورت یک قطب اصلیِ مالی با قدرت اقتصادی چشمگیر درآید. لوجیازوی، محوطه‌ای که رودرروی باند در بخش پودونگ هوانگ‌پو قرار گرفته، به صورت نقطه‌ی مقابل مدرنیته در برابر سازه‌های قدیمی باند درآمده است. شکوفایی اقتصاد ، مدیریت و اعتماد به نفس شانگهای، آن را بارها از دیگر شهرهای چین جلوتر برده است.

آب و هوای شانگهای :

آب وهوای شانگهای خنک وصاف است ودمای متوسط سالانه آن حدود16درجه سانتیگراد است.ازاین روازجمله شهرهایی است که درهرفصلی می توان به آن سفرکرد.شانگهای شهری چهارفصل است که دارای زمستان های سرد وتابستان هایی پرباران دراوایل فصل است.

جغرافیای شانگهای :

این شهر یکی از مهم‌ترین بنادر چین به حساب می‌آید.

شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه گذاری شد. به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد.

شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم میشود.

که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتها الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد.

همچنین فرودگاه اصلی شانگهای در منطقه پودونگ واقع است که با یک مونوریل خارج شهری به شهر شانگهای وصل می‌شود. از نکات جالب این شهر در حال حاضر منطقه شانگهای اکسپو ۲۰۱۰ است که مربوط به نمایشگاه بینالمللی در سال ۲۰۱۰ می باشد. زبان مردم این منطقه بیشتر چینی است .

____________________________________________

اماکن دیدنی وجذابیتهای شانگهای :

شهر شانگهای مدرن ترین شهر چین است و بیش از دیگر شهرهای این کشور حال و هوای غربی دارد. منطقه «شین تیان دی» که قبلا پر از خانه های قدیمی ساکنان شانگهای بود،اکنون بازسازی شده است. اگر از بیرون به آن نگاه کنید منطقه ای شرقی به نظر می آید اما وقتی که وارد بارها، کافی شاپ ها و کلوب های آن شوید تفاوت چندانی با نیویورک وپاریس نمی بینید.

این شانگهای است. شهری مدرن که آمیزه ای از فرهنگ شرق و غرب را به نمایش گذاشته است.

شهر شانگهای به دو ویژگی خاص معروف است.

«برازنده» یکی از توصیف های شانگهای است. مردم و حتی غذاهای شانگهای بسیاربرازنده است. مردم این شهر همیشه با لباس های زیبا، برازنده و مد روز در برابردیگران ظاهر می شوند.غذاهای شانگهای نیز برازنده است. هرچند مقدار آن زیاد نیست،اما به زیبایی تزئین شده و خیلی خوشمزه است.

واحد پول شانگهای:

واحدپول چین مین بی یا یوآن نام دارد که بانک خلق چین آن رامنتشرمی کند.واحد اصلی یوآن است و واحدفرعی جیائو وفن است. هریک یوآن برابببر10جیائو وهرجیائو برابر10فن است.اسکناس های یوآن چین شامل 1یوآنی،2یوآنی،5یوآنی،10یوآنی،50یوآنی،100یوآنی واسکناس های جیائو نیز 1،2،5جیائوست

جاذبه های توریستی و گردشگری شانگهای :

جاذبۀ توریستی شانگهای :The Bund

این کنار گذر آبی به نام Zhongshan Dong Yi Lu نیز معروف است و یکی ااز اسکله های زیبا و از مظاهر شهر شانگهای است. این منطقه از پل Baidu تا شرق رودخانه Jinling ادامه می یابد و حدود 1.5 کیلومتر طول دارد. با قدم زدن در این منطقه ساحلی و اسکله ای می توانید در قسمت مقابل برج تلویزیونی معرف Oriental Pearl TV Tower و Jin Mao Tower را مشاهده کنید.این منطقه یکی از 10 مکان دیدنی شانگهای است که ارزش قدم زدن و دیدن را دارد.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Yuyuan Garden

این باغ یکی از پارکهای معروف و کلاسیک شانگهای در منطقه Anren Jie است.این پارک در سال 1557 و در زمان سلسله( Ming1368-1644) با مساحتی بالغ بر 20.000متر مربع و به وسیله یکی از افسران وی به نام Panساخته شد که به نام وی Pan Yuduan نامیده شد. Yu در زبان چینی به معنی با صفا, خوشایند و رضایت بخش است.این پارک در ابتدا برای پدر و مادر Pan ساخته شد.این باغ در طول 400 سال عمر خود توسط بازماندگان Pan رو به ویرانی و خرابی نهاد اما در سال 1760 توسط تعدادی از بازرگانان خریداری و عملیات بازسازی در آن به مدت 20 سال انجام می شود.در این باغ 6 منطقه دیدنی و یا سالن به نامهای Sansui Hall, Wanhua Chamber, Dianchun Hall, Huijing Hall, Yuhua Hall وقسمتهای داخلی باغ وجود دارد.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Jade Buddha Temple

در قسمت غربی شهر شانگهای معبد معروف و مقدس متعلق به بودائیها وجود دارد.در سال 1882معبدی قدیمی در این محل برای حفظ 2 مجسمه سنگی بودا وجود داشت که توسط راهبی تارک دنیا به نام Huigen به این محل آورده شده بود ساخته شد که بعدا در سال 1928 برای حفظ این مجسمه ها معبد جدیدی بر روی آن معبد قدیمی ساخته شد.این 2 مجسمه بودا نه تنها جزء آثار کم یاب و مقدس است بلکه جزء کارهای چینی زیبا نیز می باشد.

بودای نشسته دارای 190 سانتی متر قد است و بوسیله سنگهای قیمتی و زمرد پوشانده شده است.بودای دراز کشیده 96 سانتی متر طول دارد و به سمت راست خود دراز کشیده است بدین صورت که دست راست وی زیر سر و دست چپ بر روی پای چپ که این حالت را اصطلاحا lucky repose یا آرمیده خوش اقبال گویند.در این معبد بوداهای سنگی دیگری نیز وجود دارد که از اماکن دیگر به عنوان تبرک به این محل آورده شده است.

جاذبه های گردشگری شانگهای : محله Shanghai Xin Tian Di

اگر می خواهید حال و هوای شانگهای قدیم را با قدر ی قدم زدن حس کنید حتما باید سری به پیاده روهای محله Shanghai Xin Tian Di بزنید این محله منطقه ای خاص و تک به علت ساختار آن است.این منطقه دارای دیوارهای قدیمی کاشیکاریها و خانه های قدیمی شانگهای به نام Shikumen است ضمن اینکه در فضای بیرون این منطقه شما شاهد دنیای متفاوت از نوع جدید شامل رستورانها, کافه ها,گالریها,بوتیکها و سایر مغازه ها هستید.زمانی که در این منطقه قدم می زنید شاهد شانگهای قرن 19 و 20 هستید.

منطقه Xin Tian به دو بخش مجزا تقسیم می شود:

1- بخش جنوبی یا جدید که شامل مغازه های جدید به همراه معماری ساختمانهای Shikumen است.

2- بخش شمالی یا ناحیه قدیمی که شامل ساختمانها با همان حال و هوای قدیمی خود است.

جاذبه های گردشگری شانگهای : Oriental Pearl TV Tower

برج تلویزیونی شهر شانگهای است که در پارک پودونگ Pudong واقع است و 468 متر ارتفاع دارد.

جاذبه های گردشگری شانگهای : Jin Mao Tower

چهارمین برج بلند دنیا و دومین برج بلند چین است که در ناحیه تجاری Lujiazul واقع شده است.این بنا 420 ارتفاع و دارای 88 طبقه است که در سال 1999 افتتاح گردید.این بنا شامل هتل,سالنهای نمایش,محل نمایشگاه و فروشگاههای مدرن است.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Shanghai Happy Valley

یک پارک موضوعی زیبا با جذالبتهای خاص برای تمام سنین و سلیقه ها است.این منطقه بزرگ و پهناور محلی است برای کشف موضوعات علمی,فنی,مهیج و سرگرم کننده است.این پارک در وسط منطقه تفریحی

جاذبۀ توریستی شانگهای : Shanghai Sheshan National Holiday Resort

در 40 کیلومتری غرب منطقه پایین شهر شانگهای واقع گردیده است .این منطقه مساحتی بالغ بر 863000 متر مربع را شامل می شود و دارای مناطق مختلفی ساحل آفتابی ,اوقات خوش,ساحل طوفانی,شهر معدن طلا,ساحل شانگهای و سایر قسمتهای گردشی و تفریحی است.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Zhujiajiao Ancient Town / Shanghais Venice

در حومه شهر شانگهای واقع گردیده است و از مناطق معروف کشور چین است که دارای سابقه ای 1700 ساله است ودارای 47 کیلومتر مربع مساحت است.این شهر مانند ونیز ایتالیا برای جابجایی از قایقهای مخصوص استفاده می شود.بر روی این منطقه پلهای بسیار زیبایی وجود دارد که باید دید.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Longhua Pagoda & Longhua Temple

این معبد در پارک Longhua و در جاده ای به همین نامواقع شده است و به علت مراسم خاصی که در آن انجام می شود دارای شهرت است.این معبد قدیمی ترین و بزرگترین عبادتگاه در شانگهای با 1700 سال سابقه و 20000 متر مربع مساحت است.

مراسم مخصوص این معبد به نام Bell-Striking که یکی از 8 جاذبه جهانگردی این شهر است در 31 دسامبر هر سال اجرا می گردد.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Huangpu River

این رودخانه یکی از شعبات رود بزرگ Yangtze است که در شهر شانگهای جریان داردو به نام Huangxiepu یا Chunshen River نیز معروف است . این رود از دریاچه Tai سرچشمه

می گیرد و به طرف شرق جریان دارد ودر مرکز شهرشانگهای در منطقه پل Baidu با رود Wasong

ادغام و مناظر زیبایی را به وجود می آورد.طول این رودخانه 114 کیلومتر و عرض آن 400 متر است و شهر را به 2 قسمت تقسیم می کند.

جاذبۀ توریستی شانگهای :Shanghai Wild Animal Zoo

این باغ وحش در منطقه San Zao Town از منطقه جدید Pudong ساخته شده است و 153 هکتار مساحت دارد و بیش از 200 نوع از حیوانات مختلف و کم یاب از سراسر دنیا در آن نگهداری می شود.

این باغ وحش به 2 قسمت تقسیم میشود:

- ناحیه ای که به صورت پیاده می توانید در بخشهای مختلف آن قدم بزنید.

- ناحیه ای که بوسیله یک اتوبوس توریستی قسمت های مختلف آن را بازدید کنید.

- این باغ وحش شامل 5 قسمت اصلی است.1-بخش حیوانات نمایشی 2- چهارپایان نمایشی 3-حیوانات گیاه خوار 4 - حیوانات کم یاب و خاص 5-سایر حیوانات.

سایر دیدنیهای شانگهای :

موزه شانگهای - محل اقامت رهبران قدیمی چین :سون یات سن Sun Yat-sen, و چن یون Chen Yun

موزه جواهرات شانگهای – موزه تنباکو چین – موزه مادام تسو Tussauds- محل اولین کنگره ملی چین-

موزه ماشین چین.

____________________________________________

هتل رادیسون *5 و هتل مریوت *5 از بهترین هتل های شانگهای هستند.

____________________________________________

مراکز خرید شهر شانگهای :

شهر شانگهای به عنوان بهشت خرید یا پاریس شرق معروف است. بنابراین اگر شما به چین سفرمی کنید بازدید و خرید از این شهر را از دست ندهید.زیرا خرید بخشی خاطره انگیز از جاذبه های این شهر است.

مراکز خرید شانگهای به طور مشخص به چهار ناحیه یا خیابان تقسیم می شوند.

1-خیابان نانجینگ رود 2- نانجینگ رود شرقی 3- نانجینگ رود غربی 4- مراکز وخیابانهای متفرقه

خیابان نانجینگ رود (Nanjing Road) از جمله مراکز درجه یک خرید درشانگهای و چین است.این شهر دارای مجموعه ای گسترده و متنوع از مغازه ها و فروشگاه ها از سالیان بسیاردورتا به امروز می باشد.

از دیگر خیابان های معروف شانگهای می توان به خیابان Huaihai اشاره کرد که کمتر از خیابان نانجینگ معروف نیست و به ظرافت و ریزه کاری معروف است و مارکهای بین المللی در آن شعبه دارند.در این خیابان از دیدن مراکز خرید Parkson و مرکز خرید و مد Maison غافل نشوید که اعتبار این خیابان به مراکز یاد شده است.مچنین برای خرید لباسهای ارزان قیمت به مراکز زیر حتما سری بزنید:

فروشگاه های خیابان Hong Kong , مرکز خرید Dimei و Xiang Yang Road .

خیابان North Sichuan مرکزی است که کالاهای ارزان قیمت را به شما ارائه می کند و اولین انتخاب مردم شانگهای است.

فروشگاههای زنجیره ای

Printemps Huaihai Branch

آدرس: 939 Middle Huaihai Road

Parkson Huaihai Branch

آدرس: 918 Middle Huaihai Road

Shanghai New Hualian Mansion

آدرس: 8th Floor, New HuaLian Mansion. No. 775 Middle Huaihai Road, nearby Ruijin Er Lu (Road)

Novel Department Store

آدرس: 887 Middle HuaihaiRoad, nearby South Maoming Road

Shanghai Times Square

آدرس: 99 Middle HuaihaiRoad, near South Xizang Road

Pacific Department Store Xuhui Branch

آدرس:32, Hengshan Road

Grand Gateway

آدرس: 1 Hongqiao Road

Huijin Department Store

آدرس: 1000 Zhaojiabang Road

Super Brand Mall

آدرس: 168 West LujiazuiRoad, Pudong New Area, near Oriental Pearl Tower

رستوران های شانگهای :

Shanghai Classical Hotel

این رستوران معمولا به نام رستوران Rongshun Restaurant شناخته می شود و از سال 1875 فعال می باشد.این رستوران در نزدیکی معبد قدیمی شهر خدا واقع شده است و در آن غذاهای سنتی و قدیمی عرضه می گردد.

آدرس: No.242, Fuyou Road, HuangpuDistrict

Lu Bo Lang

این هم یکی از رستورانهای قدیمی و معروف شانگهای در نزدیکی معبد قدیمی شهر خدا است .این رستوران از جمله رستورانهایی است که توسط افراد معروف و مشهور چینی یا غیر چینی توصیه می شود.

آدرس: رستوران قدیمی: No. 115, Yuyuan Road, Huangpu District

شعبه جدید : No. 10, Wenchang Road, Huangpu District

Lao Zheng Xing Restaurant

این یکی از قدیمی ترین رستورانهای شانگهای است که با تزئینات ساده و زیبا هنر ناب جینی را به نمایش می گذارد.این رستوران توسط افراد قدیمی و صاحب نفوذ شانگهای معرفی می گردد.

آدرس: No.556, Fuzhou Road, Huangpu District (near Middle Zhejiang Road)

Jinmao Club Shanghai Restaurant

این رستوران مرتفع ترین رستوران چین یعنی در طبقه 86 هتل JinmaoJunyue واقع شده است و دارای فضائی بسیار زیبا و دلنشین است.غذاهای دریایی و سوپ ماهی آن معروف است.

آدرس: 86F, JinmaoJunyue Hotel, No.88, Century Avenue, Pudong New Area

Wang Bao He Restaurant

اگر می خواهید خرچنگ خوبی میل کنید سری به این رستوران بزنید.انواع غذاهای تهیه شده با خرچنگ و نیز سایر غذاهای دریایی برای شما آماده است.این رستوران در فصل خرچنگ یعنی پاییز پذیرای مهمانان زیادی است.

آدرس: No. 603, Fuzhou Road, HuangpuDistrict (near Middle Zhejiang Road)

Ming Xuan

اگر یک رستوران با کلاس و شیک می خواهید سری به این رستوران بزنید البته مواظب قیمتهای آن نیز باشید.

آدرس:Xuhui Branch: House 1, Anting Villa, No. 46, Anting Road, Xuhui District (near Yongjia Road)

The Yongfoo Elite Restaurant

این رستوران با مایه ای اروپایی تجسم بخش شانگهای دهه 1920-1930 میلادی است.در این رستوران غذاهای دریایی و خرچنگی متفاوتی را می توانید تجربه کنید.

آدرس: former U.K. Consulate, No. 200, YongfuRoad, Xuhui District

(near Middle Huaihai Road)

Ye Olde Station Restaurant

این رستوران به علت داشتن 2 کالسکه قدیمی در حیاط رستوران خود بسیار معروف است.این کالسکه ها مربوط به: کالسکه قطار ملکه DowagerCixi در زمان سلسله Qing (1644-1911) و دیگری قسمتی از قطار SoongChing-ling مربوط به همسر Mr. Sun Yat-sen می باشد.

آدرس: No. 201, North Caoxi Road, XuhuiDistrict (near Nandan Road)

Xiao Nan Guo یا به چینی xiǎonánguó

این رستوران به سرو و عرضه غذاهای سنتی در شانگهای معروف است.سالاد سبزیجات,دلمه لوبیای خرچنگ,جوجه کباب,جوجه اردک و کباب قمری بسیار معروفی دارد.

آدرس: Shimao Riverside Garden Branch: insideShimao Riverside Garden, No. 18, Lane 1, West Weifang Road, Pudong New Area (theintersection with Pucheng Road)

____________________________________________

رستورانهای مسلمانان :

Qing Mei Ju

این رستوران به خاطر سوپ گوشت گوسفندی آن در شانگهای معروف است. اگر دوست داشته باشید می توانید آن را با تخم مرغ نیز امتحان کنید.

آدرس: No. 131, Fengyang Road, HuangpuDistrict (near Xinchang Road)

Sai Liang Mu Restaurant

این رستوران کباب گوشت گوسفندی را با طعم و ظاهری بسیار زیبا به شما ارائه می کند. کباب شیشلیک,گوشت گوسفند کباب شده و ران آن همراه با جوجه کباب آن ارزش امتحان کردن را دارد.

آدرس: No. 106, East Nandan Road, XuhuiDistrict (near Tianyaoqiao Road)

Hong Chang Xing Mutton Hot Pot

این رستوران از سال 1891 تا امروز به فعالیت خود ادامه داده است و کبابهای آن از شهرت خاصی برخوردار است. کباب شیشلیک و گوشت گوسفندی آن سفارش می شود.

آدرس: 10F, No. 288, North Guangxi Road, Huangpu District near East Nanjing Road)

Yu Xiang Zhai

این رستوران یکی از رستورانهای قدیمی مسلمانان است.

آدرس: No. 48, South Yunnan Road, HuangpuDistrict (near East Yanan Road)

Courtyard

این رستوران شیک، چشم‌اندازهای بدیعی از شهر ممنوعه را برای شما ایجاد می‌کند. در اینجا بویژه غذاهای ترکیبی (ترکیبی از طعم‌های غربی و آسیایی) به چشم می‌خورد و یک فهرست وسیع از نوشیدنی‌هانیز وجود دارد.

Old Deck

به داخل یک قایق چینی سنتی خوشآمدید؛ این رستوران غذاهای کانتونی عالی در یک فضای رمانتیک سرو می‌کند. اینجاقسمتی از هتل آسیا است.

رستورانFangshan

اینجا در بیش از 80 سال پیش توسط سرآشپزهای سلطنتی بر پا شده است؛Famgshanغذاهای چینی مثل اردک پکنی سرو می‌کند. اینجا درون یک عمارت بزرگ در یک مکان زیبا در طول دریاچهBeihaiقرار گرفته است.

آدرس: 1WenjingJie, Beihai Park, Xicheng District

GoninByakusho

به شیرینی مربـا، در این رستوران سنتی غذاهـای اصیل ژاپنی در داخل فضـای طراحی شده هتل پکن اشتهای شما رابـاز می‌کند. منو شـامل Sushi ،Tempura ،Sashimi وShabu-Shabuاست.

آدرس: 33 East Chang An Avenue

رستورانXiheyaju

در میان خارجی‌ها محبوب است؛ این رستوران غذایSichuamرا که ساخته شده از موادی همچون پنجه اردک می‌باشدسرو می‌کند. این رستوران در یک حیاط خلوت قرار گرفته است.

آدرس: Northeast of the Ri Tan Park, Jianguomenwai area

Alameda

این رستوران شیک و محبوب درخوراک‌های برزیلی ویژه است و غذای ملی برزیل، Feijoada، نوعی تاس کباب از دانه‌های سیاه و گوشت که با برنج درست می‌شود را سرو می‌کند.

آدرس: SanlitunBeijie, Chaoyang district (اnext to the Nali mall)

Yong He

این مجموعه، غذاهای آماده چینی،ماکارونی، پودینگ میوه و دیگر غذاها را در یک محوطه ساده و اصولی ارائه می‌کند.

آدرس: Old Station, Qianmen

Steak And Eggs

یک رستوران به سبک آمریکایی، مشتمل بر نیمرو، سیب زمینی، نان برشته و دیگر غذاهای غربی. همچنین دراینجا انتخاب‌های خوبی از کیک‌ها نیز وجود دارد.

آدرس: 5XiushuiNanjie, Jianguomenwai area

Gongdelin Vegetarian Restaurant

همچنانکه از نام آن بر می‌آید، این رستوران مشتریان غیرگوشت‌خوار را با تعدادی از غذاهای گیاهی دعوت می‌کند. خوش‌گذران‌های بومی سوپ قارچ را توصیه می‌کنند.

آدرس: 158QianmenNandajie

____________________________________________

آب وهوای پکن :

پکن درشمال چین قراردارد وکمان شمالی این شهردرمحاصره چندین رشته کوه است.درپکن 2رودخانه به نام های یونگ رینگ وچائوبی وجود دارد که خود زیرمجموعه حوزه آبریز هایهه به شمارمی روند.آب وهوای پکن بسیارخشن است.درتابستان ها بسیارگرم ودرزمستان ها بسیارسرداست.گرم ترین ماه سال ژوئیه وسردترین ژانویه است.مسافرت به پکن درفصل زمستان شایدبرای توریست هایی که ازکشورهای گرمسیرمی آیندغیرمترقبه باشد.بهارفصلی بارانی درپکن است ودربرخی روزهای تابستانی نیزبارندگی وجود دارد.هرچهارفصل درپکن که شهری شمالی محسوب می شود باتابستان هایی طولانی وگرم،زمستان های طولانی وسرد وبهاروپاییزی کوتاه شناخته می شود.

____________________________________________

جغرافیای پکن :

پکن در شمال چین قرار دارد و کمان شمالی این شهر در محاصره چندین رشته کوه است. این کوه‌ها در طول تاریخ همانند سپری پکن را از دستبرد اقوام مهاجم شمالی محفوظ نگه‌داشته‌اند. در پکن دو رودخانه به نام های یونگ رینگ و چائوبی وجود دارد که خود زیر مجموعه حوزه آبریز هایهه به شمار می‌روند.

____________________________________________

اماکن دیدنی وجذابیتهای پکن :

از آنجا كه پكن سابقه تاريخي بسيار زيادي دارد و پايتخت چين است، در آن جاذبه هاي گردشگري فراواني وجود دارد. بدون شك مهم ترين آن‌ها ديوارهاي قديمي شهر است كه روزگاري گرداگرد شهر احداث شده بودند. امروزه بسياري از دروازه‌ها و ديوار اصلي تخريب شده‌اند و به جاي آن بزرگراه‌ها و خيابان‌هاي جديد احداث شده است تا جريان حمل ونقل در اين كلانشهر روان باشد.

علاوه بر اين ديوار كه روزي بر دور شهر كشيده شده است، در پكن ديوار معروف ديگري وجود دارد. اين ديوار كه در دوره حكومت تاتارها احداث شده است يكي از پرجاذبه ترين مجموعه قصرهاي جهان را در خود جاي داده است.

درون اين ديوار شهر ممنوعه قرار دارد. اين مجموعه قصرها كه در طول حكمراني سلسله هاي مينگ و كينگ بر چين محل استقرار امپراتور بوده است اينك تحت عنوان موزه قصر يكي از جاذبه هاي گردشگري پكن به شمار مي رود.

9 هزار و 999 ساختمان اين مجموعه كه در ميان ديواري به ارتفاع 10 متر و خندقي به عمق 6 متر محصورند در سال 1987 در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده‌اند و سالانه از محل بازديد گردشگران داخلي و خارجي درآمد بسيار زيادي نصيب پكن مي‌كنند. اين مجموعه دقيقا در شمال ميدان تيان آنمن قرار دارد.

يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري پكن، ميدان معروف تيان آنمن است. اين ميدان، يادآور انقلاب كمونيستي جمهوري خلق چين است. در اطراف تيان آنمن تالار بزرگ خلق، چندين يادواره انقلاب و موزه انقلاب و تاريخ قرار گرفته‌اند.

كشتار دانشجويان اصلاح طلب در ژوئن 1989 در اين ميدان، آن را به نمادي از آزاديخواهي تبديل كرده است و گردشگران خارجي كه به پكن سفر مي كنند حتما از آن بازديد مي كنند. ديگر جاذبه هاي گردشگري پكن درياچه هاي مصنوعي، پارك‌ها و معابد قديمي هستند.

توضيح فارسي : تور چین ارزان قیمت | ویزا گروهی و انفرادی چین

=============================

تور چین ، تور چین نمایشگاهی ، تور گوانجو چین ،

تاریخچه شانگهای:

تصاویر

1208064 x (1).jpg 1208064 x (2).jpg

تورهای مرتبط

An item with the same key has already been added. Key: text