ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

مراکز خرید بانکوک | بخش اول

Siam square

این منطقه یکی از مراکز خرید عمده در بانکوک می باشد که بسیار مورد علاقه گردشگران و اهالی بانکوک می باشد بخصوص جوانان آگاه به مد دختران و پسران تایلندی و به طور کلی کلیه کسانی که پیرو مد و لباس می باشند.این منطقه از دهه 60 میلادی شروع به رشد نمود مخصوصا از زمانی که دانشگاه Chulalongkorn بخشی از زمینهای آن را برای توسعه دانشگاه خریداری نمود.

از آن زمان به بعد این منطقه شروع به گسترش نمود و فروشگاهها و رستورانهای بسیار متعددی در این منطقه شروع به گسترش نمودند.

توسعه اصلی این منطقه به طور کلی به علت وجود دانشجویان و طیف های مختلف مردمی بود که در این منطقه رفت و آمد داشتند و باعث پیشرفت روزافزون این منطقه گردید به طوریکه امروزه به یکی از یزرگترین مراکز خرید در بانکوک تبدیل گردیده است که روزانه هزاران نفر از آن بازدید می کنند.

از بخشهای دیگر در این ناحیه می توان به Ratchadamri & Ratchaprasong اشاره کرد که مرکز هتلهای 5 ستاره و فروشگاههای مد مشهور با مارکهای معتبر جهانی می باشد که هر کدام دارای شعبه ای در آن می باشند.

مهم ترین قسمت در منطقه سیام Central World Plaza می باشد که مرکز برگزاری جشنهای سال نو میلادی و سایر مراسم می باشد.

آخرین و مهم ترین قسمت در این ناحیه Central Chidlom از مجموعه فروشگاههای بسیار بزرگ می باشد که انواع محصولات در آن قابل تهیه می باشد که در ناحیه ما بین Chidlom و Lang Suan واقع گردیده است که در این ناحیه مجموعه ای از بهترین رستورانها و کافه ها قرار گرفته است که بیشتر مخصوص اقشار مرفه بانکوک می باشد.

Sukhumvit Road

تمام مسیر این خیابان مملو از رستورانهای متفاوت و گوناگون است و این فروشگاهها انواع غذاهائی را که یک انسان میشناسد به وی عرضه می کنند از غذاهای تایلندی تا انواع بین المللی آن ضمن اینکه این ناحیه به کافه های زیبا و متنوع خود نیز بسیار مشهور و معروف می باشد.

در این منطقه طیف گسترده ای از انواع هتلها و رستورانها و فست فودها از 5 ستاره لوکس تا ارزان آن برای همگان موجود می باشد که می توان از آنها با توجه به سلیقه و میل خود استفاده کنید.

به علت وجود تعداد بسیار زیادی از اهالی ژاپن در این منطقه این ناحیه به توکیو کوچولو نیز معروف است.

اگر قصد دارید که شب را در این خیابان بگذرانید و از غذاهای این ناحیه استفاده کنید به خیابان Soi Thonglor بروید و از رستورانهای شبانه این خیابان استفاده کنید و یا از بازار شبانه Chiang Mai استفاده کنید.

Silom Road

مانند بسیاری دیگر از نواحی بانکوک این خیابان نیز مرکز چشم اندازها می باشد ساختمانهای مرتفع شیشه ای که عموما متعلق با بانکها یا دفاتر تجاری بین المللی سرمایه گذاران شرکتهای تولیدی مراکز حقوقی و سایر دفاتر مشابه می باشد.

شما در این خیابان می توانید انواع مختلف جواهرات و سنگهای قیمتی و جواهرات را در دفاتر تجاری و یا سایر فروشگاههای معمولی پیدا نمائید.این فروشگاهها عمدتا در اواسط این خیابان واقع شده اند.

از جذابیتهای این ناحیه وجود معبد هندوها می باشد که تعداد بسیاری از هندوها را برای عبادت و گردشگران را برای عبادت به سوی خود جلب می کند.

در کنار ناحیه خلیج بانکوک که به نام Soi La Lai Sap مشهور است در زمان ظهر و وقت نهار بسیار شلوغ می شود زیرا این ناحیه مرکز فروش لوازم آرایشی و غذاهای اززان برای کارمندان میباشد و در آن دستفروشان انواع محصولات آرایشی بهدتشتی و البته غذائی را با قیمت بسیار پائین عرضه می کنند.

در انتهای شمالی این قسمت شما می توانید علاوه بر مراجعه به رستورانها و فست فودهای شیک و مجلل از دستفروشانی که موز سرخ شده نیز می فروشند خرید نمائید. یا از رستورانهای ژاپنی این منطقه خرید نمائید.

تصاویر