ریماگشت 021 433 74

عضویت در خبرنامه

گرد تا گرد بلگراد

صربستان که در قسمت جنوب شرقی آسیا و در شبه جزیره بالکان واقع شده با طبیعت رویایی و جاذبه های توریستی خود همه ساله پذیرای تعداد بسیاری گردشگر از سرتاسر دنیاست.

این کشور که به تازگی دریافت ویزای توریستی خود را برای کشورهایی مثل ایران و هند و... لغو کرده است در کل هزینه های کمتری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی دارد .این موضوع باعث شده که طرفداران بسیاری پیدا کرده و مسافران بیشتری نسبت به قبل داشته باشد.

همسایه های صربستان ، کشورهای مجارستان ،بلغارستان ،مقدونیه ، کرواسی ، بوسنه هرزگوین و مونته نگرو هستند . زبان مردم این کشورصربی و مجاری است اما مسافرین تور صربستان با این که با این زبان بیگانه هستند از این بابت مشکلی نخواهند داشت زیرا مردم بلگراد و مناطق توریستی این کشور به زبان انگلیسی مسلط هستند و میتوانند با گردشگران ارتباط برقرار کنند.

در مورد بلگراد صربستان

بلگراد که شهر معروف و بزرگ صربستان به شمار میرود معروف به شهر سفید بوده و پایتخت این کشورنیز است. به دلیل قرار گرفتن این شهر بین دو روخانه و موقعیت استراتژیک آن ، فرمانروایان مختلف بسیاری به بلگراد توجه نموده و میخواستند به آنها حکم فرمایی کنند . حملات نیروهای ناتو در جریان کوزو هم بلگراد را در سال 1999 طی 78 روز مداوم بسیار تحت تاثیر قرار داد .گفتنی است که در جنگ جهانی دوم هم این شهر خسارات قابل توجهی دید .به همین دلیل است که این شهر دارای بناهای تاریخی درکنار معماری مدرن است .

بخش تاریخی بلگراد ، کالمگدان (kalemegdan) نام دارد که سمت راست دانوب و ساوا قرار گرفته و زیبایی های منحصر به فردی دارد.

دربلگراد دریا وجود ندارد اما وجود رودخانه های ساوا و دانوب در اطراف این شهر و قرار گرفتن هتل های مشهور و محبوب نزدیک آنها ،لذت اقامت مهمانان را در این شهر دو چندان می کند. هم چنین مسافرین تور صربستان با خریداری تور کشتی کروز به صورت جداگانه میتوانند از سپری کردن اوقات خود روی آب لحظاتی رویایی را تجربه کنند.

هم چنین علاقه مندان تفریحات ساحلی میتوانند در جزیره مصنوعی آدا سیگانلیا و جزیره توریستی داخل آن نیز از امکانات گردشگری موجود استفاده کنند

واجد پولی صربستان ، بلگراد

مردم صربستان با واحد پول رسمی خود یعنی دینار خرید و فروش میکنند . اما شما این واحد پولی را نمی توانید پیدا و خریداری کنید .به همین خاطر مسافرین در سفر خود یورو به همراه دارند. و در صرافی های کشور مقصد پول خود را تبدیل به دینار می کنند. زیرا استفاده از یورو در صربستان برای هزینه های رفت و آمد وخوراک و .... اصلا مقرون به صرفه نیست.

تصاویر

6a00d83452a77469e2019b0233285f970c.jpg amazing-attractions-to-see-in-serbia-belgrade-fortress.jpg amazing-attractions-to-see-in-serbia-nis-fortress.jpg amazing-attractions-to-see-in-serbia-uvac.jpg Attractions.jpg Belgrade-.jpg belgrade_fortress.jpg